Moje akwarium

Moderator: Lamika

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » sobota, 1 grudnia 2012, 09:31

Akwarium już prawie gotowe. Zdjęcia prześlę jak tylko będę miał dostęp do internetu bezpośrednio z domu. W pracy na razie nie mam tej możliwości :)
Jeszcze dokupię kilka szczegółów, zwłaszcza trochę preparatów do wody, jakieś testy na odczyn pH też by się przydały. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.
Zbiornik może nie przykuwa wzroku tak jak te akwaria pokazowe :) ale nie wygląda to tragicznie. Sprzęt chodzi dobrze, uzdatniacz do wody dodałem. Zapomniałem "zaszczepić" akwarium, ale na to na szczęście jest jeszcze trochę czasu zanim wpuszczę ryby.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » sobota, 1 grudnia 2012, 19:55

...a zatem :)
zaczęło się od przygotowania podłoża: żwir + substrat i nawóz dla roslin.
Później dodałem kilka wczesniej przygotowanych kamieni i korzeń, który zakupilem w sklepie:
Obrazek
Obrazek
następinie pzreszedłem do zalewania zbiornika i sadzenia roślin. Efekt końcowy wyglądał tak: (do dzisiejszego popołudnia)
Obrazek
Obrazek

...napisałem, że do dzisiejszego popołudnia a to dlatego, że zrobiłem małe "przemeblowanie" w zbiorniku. Dokupiłem jeszcze jeden korzeń, usunąłem 2 kamienie i przesadziłem rośliny. Fotki jeszcze nie mam ale pewnie niedługo zrobię. Obecny wygląda zbiornika mi odpowiada, calkiem przyjemnie to wygląda.
Dodatkowo zrobiłem test na pH. Probnik pokazał odczyn 7,2 . Nie jest źle zważywszy, że to odczyn odpowiadający gatunkom, ktore akurat chcę hodować. Kolejny pomiar zrobię w przyszłym tygodniu.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » sobota, 1 grudnia 2012, 20:27

Najpierw rośliny czy najpierw woda :?:
Już ten "południowy" wygląd akwarium jest fajny, po południu pewnie jeszcze lepiej wygląda :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » sobota, 1 grudnia 2012, 20:39

Acci :D podziwiam :D dużo pracy włożyłeś ale efekt jest niesamowity, piękny wystrój :shock:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24346
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez Accipiter » sobota, 1 grudnia 2012, 20:41

Lamika napisał(a):Najpierw rośliny czy najpierw woda :?:


Najpierw woda mniej więcej do połowy zbiornika a nastepnie sadzenie roślin. Później dolewamy wodę juz do końca :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Mirtusz » sobota, 1 grudnia 2012, 21:38

Nie mogę się doczekać efektu końcowego. Gdy woda będzie klarowna i pływające rybki będą cieszyć oczy. Zastanawiałeś sie Acci nad jakimś tłem? Czymś w rodzaju tapety przyklejanej na tylną scianę? Zawsze mi sie coś takiego marzyło, ale miałem niezbyt szerokie akwarium, które stało po prostu na tle białej ściany. W sumie dawało to niezły efekt: rybki i rośliny prezentowały sie całkiem przyjemnie.
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: Moje akwarium

Postprzez Pleszka » sobota, 1 grudnia 2012, 22:01

Rybek jeszcze nie ma a Twoje akwarium Acci już się świetnie prezentuje.
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Re: Moje akwarium

Postprzez 78 » sobota, 1 grudnia 2012, 22:32

No! Jak na razie świetnie wygląda.Po przemeblowaniu pewnie będzie jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10609
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » sobota, 1 grudnia 2012, 22:38

Teraz wyglada znacznie lepiej, mogę zaręczyć :)
Mirtusz, tlo dokupiłem dzisiaj, z jednej strony jasne, z drugiej ciemne i wlasnie to drugie podkleiłem na tylnej szybie. Gdy woda zrobi się bardziej klarowna z pewnością efekt będzie ciekawszy. Zastanawialem się jeszcze nad odczynem czy aby nie spróbować trochę zakwasić wody. Nie chcę, żeby woda była zbyt alkaliczna. Kolejny pomiar zrobię może w czwartek.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » niedziela, 2 grudnia 2012, 12:48

Tak oto wyglada zbiornik po "przemeblowaniu" :)


Obrazek

Rozsadziłem trochę rośliny, część moczarek i kabombę umieściłem po lewej stronie a część została zakrywając filtr.
Korzeń takze umiesciłem po lewej stronie i tak jak mówilem, usunąłem 2 kamienie ze zbiornika. Zrobiło się teraz bardziej przejżyście a co najwazniejsze z dnia na dzien woda robi się coraz bardziej klarowna :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości