Moje akwarium

Moderator: Lamika

Moje akwarium

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 26 listopada 2012, 18:13

Witam!
Chyba jeszcze nie wspominałem, ale kiedyś zajmowałem się hodowlą rybek, przez prawie 7 lat. Później niestety pojawił się jakiś problem z wodą, rośliny obumarły, rybki pozdychały a ja nie miałem środków, żeby zacząć od nowa.
Dzisiaj zakupiłem nowy zbniornik o pojemności 112 litrów i najważniejsze części wyposażenia. Pozostałe rzeczy zakupię dopiero w piątek i wtedy też zajmę się urządzaniem zbiornika.
Wrzucę niedługo zdjęcia tego akwarium. Szczerze mówiąc sam nie mogę się doczekać tej domowej dżungli i nowych pupili :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Jola » poniedziałek, 26 listopada 2012, 18:16

Acci :-D Bardzo wiele lat miałam akwarium,potem moje dzieci.Jak syn dorósł kupił sobie akwarium wielkości szafy.Niestety też coś sie zrobiło i teraz nie mamy żadnego.Tym bardziej będę Ci kibicować i chetnie obejrzę zdjęcia :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 26 listopada 2012, 18:24

Rybki pojawią się nie prędziej niż pod koniec przyszłego tygodnia.
Dzisiaj zabrałem się tylko za czyszczenie zbiornika i przygotowanim miejsca dla niego.

...po przewiezieniu do domu zbiornik zajął niemal cały stół :)
Obrazek

...a po wyczyszczeniu wstawiłem go w wcześniej przygotowane miejsce.
Jeszcze tylko kilka drobnych zabiegów kosmetycznych i akwarium będzie jak igła )
Obrazek
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » poniedziałek, 26 listopada 2012, 18:39

Acci :) Jestem bardzo ciekawa kolejnych czynności i w końcu rybek :D Nigdy nie miałam akwarium, ale w szkole podstawowej miałam na kółku zainteresowań jakieś pod opieką - tzn, pozwalano mi je myć czasem ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 26 listopada 2012, 18:55

Postaram się w miare możliwości pokazać na zdjęciach kolejne czynności urządzania tego zbiornika.
Najpóźniej w piątek zaczynamy :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez 78 » poniedziałek, 26 listopada 2012, 21:43

Takie akwarium to super sprawa,sam miałem kilkanaście.Acci,zrób z tyłu jakieś tło,są takie plakaty z roślinnością.No i powiedz jakie rybki zamierzasz wpuścic.Akwarium nie jest zbyt duże więc pewnie jakieś spokojne gatunki.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10381
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez 78 » poniedziałek, 26 listopada 2012, 21:54

Jeszcze jedno.Po nalaniu wody akwarium będzie ważyło ponad 100 kg.Ponieważ regał jest wykonany z płyty paździerzowej,pozioma półka na której stoi odkształci się i będzie blokowac drzwiczki.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10381
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Moje akwarium

Postprzez kisiel1992 » wtorek, 27 listopada 2012, 14:38

Ja kiedyś też miałem akwarium
25l i jakieś mniejsze. znudziło mi się po kilku latach, bo:
* rośliny żywe się nie trzymały
* nie mogłem rozmnożyć bojownika :/
* trzeba było czyścić, bo to małe (duze się jakoś same oczyszczają :D)
* glony na szybie :/

ale za to udało mi się rozmnożyć danio pregowane

miałem: danio pręgowane i lamparcie, neony innesa, gupiki, glonojada, kiryski i krewetki amano :D
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » wtorek, 27 listopada 2012, 16:28

Istotnie, ten regał stanowi na razie drobny problem, ale wstawię tam pod nim ze dwie pionowe płyty. Mam nadzieję, że to wystarczy. Za wiele też nie mogę tam wpychać bo potrzebuję trochę miejsca.

A jeśli chodzi o obsadę, to na pewno będą to jakieś spokojne i popularne gatunki ryb: neon inessa, gupik, może jakiś bystrzyk albo brzanka różowa. Chciałbym zakupić też prętniki karłowate ale te ryby mogę wpuścić mniej więcej po miesiącu, jak już zbiornik nieco "dojrzeje". Do tego może jakiś kirysek i pielęgniczka Ramireza.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez 78 » wtorek, 27 listopada 2012, 16:40

Neonki i gupiki są trochę za spokojne.Miałem ramirezy,piękne,ale agresywne.Dużo ruchu w akwarium wywołują danio i brzanki.No,ale to wszystko rzecz gustu.Jestem ciekawy efektu.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10381
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Następna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron