Moje akwarium

Moderator: Lamika

Postprzez Lamika » niedziela, 19 kwietnia 2015, 14:48

Acci :) O rybach musi być obowiązkowo, bo to dla nich chyba jest akwarium, nie dla roślin ;) Na roslinach wodnych się nie znam, to się mądrzyć nie będę, ale widzę, że jest ładnie, zielono :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Jola » niedziela, 19 kwietnia 2015, 19:18

Acci :D Prawdziwa dżungla wyrosła :D No właśnie tylko neonka? A gdzie gurami? ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » sobota, 2 maja 2015, 12:40

Jola napisał(a):Acci :D Prawdziwa dżungla wyrosła :D No właśnie tylko neonka? A gdzie gurami? ;) :D

Do dżungli to jeszcze bardzo daleko ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Gurami miało już sporo sesji więc na razie damy im odpocząć ;)

Miałem na początku maja pokazać jak wygląda zbiornik 2 miesiące po restarcie ale jeszcze trochę musimy poczekać. W czwartek robiłem podmianę wody, przyciąłem rośliny i 2 z nich musiałem przesadzić w miejsce z lepszym dostępem do światła. Dodałem szyszki olchy i znowu woda mi się mocno zabarwiła. Wcześniej nie miałem z tym problemów. Doszedłem do wniosku, że to jest też efekt zmiany podłoża, glinka, którą zastosowałem jako substrat przy grzebaniu w podłożu będzie barwić wodę, do tego jeszcze chyba za dużo szyszek olchy dodałem...ale cóż, na błędach się człowiek uczy.

Efekt nie jest taki jak sobie założyłem na początku ale powoli zaczyna mi się to akwarium podobać :)
Część roślin tak jak podejrzewałem nie dała rady, natomiast pozostałe całkiem nieźle sobie radzą. Jak się wszystko unormuje to za tydzień, no, może za 2 tygodnie pochwalę się zbiorniczkiem :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » sobota, 2 maja 2015, 12:43

Acci, a może nigdy nie będzie "produktu finalnego" bo wciąż będziesz coś ulepszał i zmieniał ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » sobota, 2 maja 2015, 12:52

Rośliny się rozrastają to trzeba je przesadzić bądź przyciąć, takie to już są uroki, przed tym się nie ucieknie. A jeśli się choć trochę zaniedba to efekt będzie bardzo kiepski :)
To dopiero drugi miesiąc od restartu. Końcowego efektu można spodziewać się dopiero po około 6 miesiącach.... Wiem, wiem, trzeba mieć cierpliwość ale bez niej nawet nie myślałbym o założeniu akwarium :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:18

Witam :)
Woda w akwarium już się trochę "przegryzła", w momencie kiedy dodałem olchę i przesadzałem rośliny zapaskudziłem ją i przez ponad tydzień musiałem czekać aż się z lekka wyklaruje. Podmiana i filtracja zrobiły swoje :)
Może nawet dobrze, że zbiornik opisuję dopiero teraz ale dzięki temu znacznie lepiej się prezentuje.. przynajmniej w moim odczuciu.

Tył akwarium będzie taki jak zaplanowałem, nadwódka rośnie pięknie i ..szybko. Z międzywęźli wyrastają nowe łodygi i liście i do tego rosną w zawrotnym tempie. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba je przyciąć i posadzić na nowo. Jeśli ten trend się utrzyma to powinna z tego rozrosnąć się niezła dżungla :)

Pozostałe rośliny jako tako sobie rosną, bez rewelacji ale dają radę.

Nie mam za bardzo czasu, żeby zrobić zdjęcia ale w między czasie coś tam pstryknę. Dzisiaj polowałem na otoski ale coś nie chciały się fotografować. Złapiemy je innym razem.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:24

Acci, już teraz bardzo fajnie to wygląda. Dekoracyjne bardzo, roślinki dobrze się czują to i ryby będą, mam nadzieję, zadowolone z atrakcyjnej scenerii ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:28

cd...

Raz w tygodniu dodaję nawóz. Skoncentrowane żelazo (5 ml) i potas (10 ml). Podmiana wody - z tym bywa różnie, nie jest to akwarium high-tech więc podmiany nie muszą być częste. Co tydzień lub co 2 tygodnie podmiana około 20 litrów wody.

Chemii staram się nie używać ale trzymam kilka środków w razie gdyby wystąpiły jakieś kłopoty.

Rybki dostają konkretne i urozmaicone menu :)
Dla każdej coś wyjątkowego: liofilizowane larwy owadów, pokarm w tabletkach, pokarm płatkowany różnego rodzaju....
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:30

To kijankopodobne to ten otosek :?:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Jola » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:34

Acci :D No,no :shock: Pieknie to wyglada i ryby mają sie gdzie ukrywać :D A mówiłam że będzie prawdziwa dżungla :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości