Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Moderator: Lamika

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Maciek » piątek, 21 sierpnia 2015, 18:42

Ja chyba całkowicie zwariowałem :twisted: Klatki większej nie zrobiłem, ale kupiłem profesjonalną, odpowiednią do hodowli ;) Ręczna robota, pręty lutowane i jeszcze owinięte drucikiem, dla pewności ;) Podaję wymiary. Długa na 80 cm, szeroka na 60 cm, wysoka również na 60 cm. W przyszłym tygodniu jadę do hurtowni po wyposażenie i pytanie, co dalej :?: :| Dla parki zeberek chyba za duża ;) Mam dylemat :roll: Dokupić jeszcze zeberek, czy połączyć z innymi astryldami :?: Co radzicie :?:

To ta nowa klatka ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Lamika » piątek, 21 sierpnia 2015, 19:37

Niczego nie doradzam, bo się nie znam, ale klatka imponująca. Dbasz o swoich podopiecznych :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Jola » piątek, 21 sierpnia 2015, 19:54

Kubek :D Nie zwariowałeś tylko masz nowe hobby ;) A na zeberkach sie nie znam więc nie doradzę :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez garrulus » piątek, 21 sierpnia 2015, 21:38

Kubek :) klatka świetna :D
Żerdki zrób sam z nieokorownych gałązek np. jabłoni, wierzby. W żadnym wypadku nie kupuj plastikowych ani toczonych, gładkich. Gałęzie z korą są zdrowe dla nóżek ptaków i pozwalają im ścierać pazurki. Żerdki powinny być różnej grubości i rozłożone tak, by ptakom było wygodnie jeść - a więc przy karmnikach i poidełkach, oraz tak, by nie przeszkadzały im w lataniu po klatce, tym bardziej, że ptaki nie będą raczej wypuszczane.
Najwięcej będą siedzieć na górnych żerdkach - te powinny mieć przekrój jakieś 1.5 cm
O żerdkach
Na dno klatki można dać papier - widać wtedy odchody i łatwo sprzątać - wymieniać. Niektórzy dają piasek dla ptaków, ale to dodatkowy koszt i potem ten piasek jest w całym pokoju. I też trzeba go wymieniać. Piasek, ale taki kupiony dla ptaków, (żeby nie był zakażony pasożytami i innym zanieczyszczeniami) można im postawić w niewielkiej miseczce.

Pisałeś, że chcesz rozmnożyć zeberki - to maluchy muszą mieć przestrzeń na ćwiczenie lotów i klatka się zapełni.
Łączenie różnych gatunków w jednej klatce jest zawsze ryzykowne, co innego duża woliera.
Inne astryldy , to często gatunki spokojniejsze od zeberek i nie czują się dobrze w ich towarzystwie. I nie można rozmnażać różnych gatunków w jednej klatce.
Dwie pary zeberek mogłyby być - ale jak zechcesz rozmnażać, to jedna para może zdominować drugą. Dlatego radzi się trzymać, nawet w wolierach, co najmniej trzy pary - wtedy żadna nie dominuje. Sądzę, że na trzy pary do rozmnażania jest za mała. Nie mam tu jednak doświadczenia, bo sama nie rozmnażałam, tylko znam temperament zeberek i piskląt mają sporo.
O rozmnażaniu
Przeglądnij forum o zeberkach, do którego podałam link - dział o rozmnażaniu: http://papuzki.webd.pl/forum/index.php/board,74.0.html - może znajdziesz podobny temat.
Niektóre osoby piszące na tym forum mają dużą wiedzę i doświadczenie (zwróć uwagę na posty użytkowników Szakal, Wojas, Junior i inni). Możesz tam też zapytać.
Hodowcy, którzy hodują tylko, żeby sprzedać, nie są dla mnie zbyt godni zaufania, bo często myślą raczej o sobie, a nie o tym, żeby ptakom było jak najlepiej.
Poczytaj też o żywieniu.
:)
garrulus
 
Posty: 3885
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Ellen » sobota, 22 sierpnia 2015, 23:08

Spokojnie możesz połączyć astryldy z zeberkami i mewkami. Jaka jest odległość pomiędzy prętami ?
Avatar użytkownika
Ellen
Administrator
 
Posty: 2406
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:11

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Maciek » niedziela, 23 sierpnia 2015, 13:52

Żerdki zrobione. O odpowiednim przekroju, nieokorowane. Cztery sztuki. W tej klatce nie skaczą z żerdki na żerdkę, ale fruwają. To jest to, czego potrzebowały ;) Budka zawieszona, poidełka, pojemniki na ziarno, sepia, na dole podstawka pod doniczkę z wodą do kąpieli. Chyba dobrze :?: :| Tak jak Garrulus napisała, spód wyłożony papierem, który przysypałem trochę piaskiem. Jeszcze im kupię piasek z anyżkiem do pojemnika i jakieś inne ciekawostki ;)
Chyba nie będę kupować innych ptaszków, czekam na lęgi 8-)
Ellen, 1,5 cm ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez emen5 » niedziela, 23 sierpnia 2015, 19:49

Kubku,Twoje ptaszki będą chyba bardzo zadowolone z takiego domku :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15314
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Maciek » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:00

emen5 napisał(a):Kubku,Twoje ptaszki będą chyba bardzo zadowolone z takiego domku :D


Chyba tak ;) Gdy będzie inaczej, skończą jako przysmak kota :twisted: ;)

Teraz na poważnie. Dzisiaj na spód klatki porozrzucałem włókna z kokosa, pocięty cieniutko kawałek ręcznika papierowego i ku mojemu zaskoczeniu zaczęły to wszystko zbierać i zanosić do swojej budki :)
Teraz samiczka śpi wewnątrz budki, a samczyk pilnuje na zewnątrz ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Kawusia » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:06

Kubek, jak dobrze je wyswatałeś to będą małe :D Warunki do wychowywania dzieci mają wspaniałe dzięki Tobie :D
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Alicja » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:10

Pięknie :D najpierw Ty, Kubku, urządziłeś wygodną klatkę i domek a teraz ptaszynki urządzają sobie gniazdko, czyli masz co obserwować :) nie ma to jak ptasia telewizja :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24347
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości