Moje akwarium

Moderator: Lamika

Re: Moje akwarium

Postprzez Fili » poniedziałek, 2 marca 2015, 21:50

Acci :) następna odsłona akwarium pewnie będzie jeszcze piękniejsza, bo teraz można patrzeć i patrzeć na Twoje akwarium.
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » czwartek, 5 marca 2015, 20:13

Witam,
urlop i okres remontów czas zacząć :)
dzisiaj po pracy wyczyściłem akwarium, rybki i rośliny przełożyłem do zbiorników zastępczych i jutro popołudniu lub wieczorem chciałbym już postawić akwarium w nowym miejscu jeśli wyrobię się ze wszystkim. Na próbę postawiłem zbiornik na szafce no i całkiem całkiem to wszystko wygląda, a po zalaniu go będzie pewnie jeszcze lepiej :)
3 godziny zajęło mi dzisiaj sprzątanie zbiornika, oczywiście najbardziej niewdzięczna i czasochłonna praca to płukanie podłoża... ale na szczęście jakoś poszło.
Ok, dzisiaj już nic nie piszę bo nie mam sił, do zobaczenia po wszystkim :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » piątek, 13 marca 2015, 11:21

Witajcie,
no i cóż, miałem informować co się dzieje ze zbiornikiem ale przez przedłużający się remont (już się na szczęście skończył :) ) i inne "kłody", które zawaliły mi się na drogę w tym tygodniu musiałem wstrzymać się z nowinkami. Czy one były radosne? No raczej nie. Dlaczego? Ano już mówię. W zeszły piątek miałem zamiar stawiać akwarium już na nowym miejscu, pech chciał, że trzeba było wnieść parę poprawek przy remoncie i restart zbiornika ruszył dopiero w sobotę popołudniu. Jak już się udało zalać zbiornik to w niedzielę zaczęła mrugać jedna z moich świetlówek - kończyła swój żywot. W poniedziałek kupiłem nową ale co z tego jak właśnie wtedy prace rozpoczęli panowie z energetyka i cała nasza ulica w poniedziałek i wtorek była bez prądu (ok.9 godzin dziennie) - rośliny mi trochę zmarniały i tutaj pojawiły się moje obawy czy w ogóle coś z nich będzie. Moja hygrophilia chyba ma się dobrze, ale w końcu to jedna z tych mocniejszych roślin, więc pewnie niedługo w pełni dojdzie do siebie. Gorzej z ludwigią, piękna roślina ale delikatna i ona chyba najbardziej dostała w kość. Zostawiłem sobie trochę zwartek, których miałem od groma, mam nadzieję, że rozrosną się tak jak poprzednio i będą ładnie prezentowały się na drugim planie. Żabienice wyrzuciłem wszystkie, były po prostu za duże i nawet "oskalpowanie" ich niewiele by dało. Zostawiłem też tylko 2 niewielkie kamienie, resztę usunąłem, żeby za bardzo nie zatwardzały wody. A właśnie, sprawdzałem dzisiaj parametry i są w normie co mnie zresztą dziwi ale to może być efekt nowego substratu i szyszek olchy, które i u mnie się sprawdziły.

Poniżej zamieszczam fotkę z wielkiego sprzątania. No tutaj został już tylko żwirek i najbardziej czasochłonna robota :)
Obrazek

Moje zbiorniki pomocnicze - z dawnych dziejów :)
Obrazek

...i nowe miejsce z nową aranżacją :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » piątek, 13 marca 2015, 13:47

Acci, faktycznie miałeś "po górkę". I remont i brak światła i zmiana aranżacji, ale widać, że idzie bardzo do przodu. Rozumiem, że w akwarium jest tak ciemno, bo jeszcze nie ma oświetlenia :?: Na nowym miejscu dobrze to wygląda i jest łatwiejszy dostęp. :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23613
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » piątek, 13 marca 2015, 14:26

Oświetlenie jest ale zdjęcie robiłem z lampą + źle ustawiłem parametry stąd taki obraz. W akwarium mam standardowe światło 2 x 18 W. W dodatku ta świetlówka, którą wymieniłem daje czerwonawą barwę, która ma wspomóc wzrost roślin. Tego na fotce nie widać, bo zdjęcie zrobione zostało zaraz po zalaniu zbiornika. Innym powodem, dla którego jest tak ciemno to czarne tło. Na żywo daje to efekt głębi - mi się bardzo podoba i wg. mnie był to strzał w dziesiątkę. Nigdy więcej kolorowego tła! :)
Pewnie gdy woda się w pełni wyklaruje to też da to dużo lepszy efekt. Na razie jednak martwią mnie rośliny. Czekam cierpliwie aż nabiorą nieco sił :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Maciek » piątek, 13 marca 2015, 17:14

Accipiter, jaka cena tego akwarium razem z dodatkami (filtr, grzałka, napowietrzanie) :?: ;)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Alicja » piątek, 13 marca 2015, 17:18

Już podziwiam ale czekam jeszcze na fotkę ze zbliżeniem oraz dalsze wieści o roślinkach :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24623
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » piątek, 13 marca 2015, 17:36

Kubek, całość wyniosła mnie już ponad 1000 zł ;)
ale biorę tutaj pod uwagę wszystko, łącznie ze żwirem, dekoracjami + takimi dodatkami jak tło, mata pod akwarium, testy...

Koszt samego zbiornika przyjmuje się mniej więcej jako 1 zł/1l wody - więc w moim przypadku to 112 zł ale nie pamiętam ile moje kosztowało, zapłaciłem chyba coś ok. 120 zl. Pokrywa z oświetleniem ok 200 zł. Tylko wtedy zbiornik ze sprzętem kupiłem w zupełnie innym sklepie niż tym, gdzie obecnie robię zakupy.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » piątek, 13 marca 2015, 17:40

Alicjo cierpliwości :) na pewno nie omieszkam powiadomić o wszystkim co dzieje się w moim zbiorniku. W planach mam jeszcze zakup kilku roślin, bo chcę tym razem wejść w łodygowce. Liściaste roślinki sobie odpuszczam, no może poza jakimś gatunkiem anubiasa, żeby obsadzić nim korzenie. Co wyjdzie w praniu - zobaczymy :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Kawusia » piątek, 13 marca 2015, 18:19

Acci,.... a mnie tymczasem ciekawi co to jest po lewej stronie na stoliku , to lampa ? :roll:
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości