Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Moderator: Lamika

Postprzez Lamika » niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:38

Śliczny kotek ma bardzo ładne imię :) Miał kocinek szczęście, że do Ciebie trafił :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23492
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez emen5 » niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:59

Kubku :) Mnie też się imię podoba.Kotek też nadzwyczajnej urody :) Bardzo lubię czarne koty ;)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15375
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Jola » niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:52

Kubek :D Czarny kotek pecha przegoni ;) Będziesz miał rozrywkowo zanim sie ustatkuje :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Maciek » niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:53

Dzisiaj jeszcze sobie sprawiłem parkę zeberek ;) Jak dorosną, będą młode. Zacząłem robić budkę ;)

Zeberki :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=6On5f3WBem0
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Alicja » niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:58

Kociątko słodkie a zeberki, jak żywe iskierki :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24487
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » niedziela, 16 sierpnia 2015, 21:24

Kotek gania, zeberki skaczą, będzie zabawa ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23492
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Fili » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:24

Wesoło się u Ciebie zrobiło Kubku :) Koniec z narzekaniem i smutkami....kotek i zeberki dadzą Ci dużo radości :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez garrulus » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:13

Kubek :) życzę wiele radości z zeberek. To wesołe ptaszki i bardzo ruchliwe. Choć malutkie, lubią dużą przestrzeń. Moje latają luzem po małym pokoju, ale pokój zabezpieczyłam, tak żeby nie wpadły do jakiejś szpary za meblami itp. W oknie mam siatkę, w drzwiach wejściowych wisi podwójna firanka. I nie mam kota 8-)
To są dwa samczyki, więc nawet jak wyszukają sobie zakamarki-dziuple, to tylko nanoszą śmieci (materiału na gniazdo), a jajek nie ma :lol: Starszy ma już 8 lat - ten ciemny.
Obrazek
Obrazek

Jeśli dobrze widzę , w Twojej klatce wisi kostka-wapienko. To niewiele warte. Powieś im sepię - też można kupić w sklepie zoologicznym. Smiczki w czasie lęgów są wrażliwe na brak wapna i wtedy może dojść u nich do zaparcia jajka, co jest groźne dla życia. Jak samiczka będzie miała składać jajka to oprócz powieszonej sepi w klatce, część sepi pokrusz na drobniutko do jakiegoś pojemnika, żeby miały stały dostęp też do takiej pokruszonej. Gdyby mimo tego coś się działo przy znoszeniu jajka, to trzeba do dziobka zakropić kroplę wapna w syropie - takiego dla dzieci, z apteki. O podniesieniu temperatury i wilgotności, to pewnie wiesz.
Zeberki bardzo łatwo przystępują do lęgów, ale lepiej odczekać z wieszaniem budki, aż będą w odpowiednim wieku. Jak tylko widzą budkę, albo jakiś zakamarek, to od razu szykują się do jajek :lol:
Piszę to tak na wszelki wypadek. Mam nadzieję, że nic się nie będzie działo i będziesz miał fajne maluszki i nieustanny szczebiot w domu :P
Niech się dobrze chowają :D :D
garrulus
 
Posty: 3917
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez Maciek » wtorek, 18 sierpnia 2015, 21:49

Dzięki Garrulus za tyle cennych informacji.Nigdy nie miałem zeberek, to moje pierwsze ;) Sepię oczywiście kupię, budki jeszcze nie wieszam, to są młode ptaszki. Klatka na razie nie za duża, ale kupię większą. Latanie po mieszkaniu odpada... mam koty. Zeberki teraz szykują się do spania, jest lekki półmrok. Już nie szczebiocą, przytulone do siebie zasypiają :) Fajnie to wygląda ;)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pyk, pyk, z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki...

Postprzez garrulus » wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:36

Kubek :) to jeszcze dodam, że uwielbiają się kąpać - jak jeszcze nie masz, to spraw im basenik, najlepiej taki do zawieszania na zewnątrz klatki, na drzwiczkach. Dobrze, jak klatka ma boczne drzwiczki. Trzeba go tak zabezpieczyć, żeby zeberki nie wymknęły się przez jakąś szparę. Jak się wykąpią to można zabrać basenik i zamknąć drzwiczki.
Lepiej przy zeberkowej klatce coś robić, jak kotów nie ma w pobliżu, bo może się zdarzyć, że zeberki uciekną z klatki, nawet obok ręki.
A tu podsyłam Ci linki do stron o zeberkach:
Zeberkowa strona
Forum o papużkach i zeberkach
Forum - dział o zeberkach
:)
Edit.
W przypadku klatki dla ptaków ważniejsze jest to, by była długa niż wysoka - ptakom lepiej przelatywać choć kawałek.
Można też spróbować zrobić klatkę samodzielnie, jak się lubi majsterkować. ;)
garrulus
 
Posty: 3917
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości