Qvo vadis Sinhayo?

Moderator: Lamika

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez 78 » niedziela, 1 marca 2020, 19:44

Zgadzam się całkowicie Z Ciućkiem,że tak jak wielkie markety niszczą osiedlowe sklepy,tak twory typu Facebook,niszczą takie fora jak nasze.Niestety,moda na nowości jest zabójcza.Zapomina się o tym co dobre i sprawdzone.Zewsząd się słyszy,że jak nie ma cię na Facebooku czy Twiterze,to cię nie ma.Jak to zmienić nie mam pojęcia.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez joujoujou » poniedziałek, 2 marca 2020, 15:23

78 napisał(a):[...] Jak to zmienić nie mam pojęcia.

Tego nie zmienisz. Pozostaje trwać i wytrwać.

Mnie po wielokroć nie ma - ani na pejzbuku, ani na shitterze, ani na innych pentagramach. I z całą pewnością mnie tam nie będzie. :P

Zresztą bardzo mi z tym niebyciem dobrze. 8-)
joujoujou
 
Posty: 194
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:32

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Ciuciek94 » środa, 4 marca 2020, 00:40

A ja na twitterze jestem :)

Jeśli chodzi o przepływ informacji, o przyrodzie, sokołach itd. Dla mnie najlepsze i najszybsze źródło. Masę fajnych kontaktów tam nabyłem - od autorów książek, po fotografów przyrody, mniej lub bardziej amatorskich. Bo tam jest lepiej zbudowany mechanizm omijania tego co masz w nosie ;)
Ciuciek94
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2015, 13:14

Postprzez Lamika » sobota, 25 kwietnia 2020, 20:40

Trochę zapomniałam o tym wątku, a trochę nie. Wypada się do niego odnieść, więc to niniejszym czynię ;) Cieszy, że jest chęć ulepszenia forum, ściągnięcia nowych użytkowników, itp. Tylko że: naszemu forum niebawem stuknie 8 lat i jak na tego typu przedsięwzięcie jest to całkiem niezły wynik, a przez te lata, tak jak na drzewie przyrastają nowe słoje, tak u nas przyrastały różne tematy. Skoro powstały, to znaczy, że były komuś potrzebne i że inni tez je zaakceptowali pisząc w nich swoje posty. To jedno, druga sprawa to postulat Ciućka, żeby wyeksponować tematy "ptasie" a inne schować. Byłoby to wskazane, gdyby wśród nas byli profesjonalni, a choćby przynajmniej pół czy ćwierć profesjonalni znawcy ptaków. Obawiam, że tak nie jest. Wszyscy z nas lubią i szanują przyrodę, interesują się ptakami i innymi zwierzętami, chętnie obserwują co się dzieje w gniazdach, fotografują głównie ptaki ale prawdziwych znawców przez to nie przywabimy ;) Są wśród nas też tacy, którzy chętnie zaglądają do tematów budzących kontrowersje, albo np. do motoryzacji. Tych tematów nikt nie narzucał - powstały same. Pewnie można wykasować niektóre nieaktywne wątki i warto o tym pomyśleć, ale wielkiego sprzątania nie przewiduję :P
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez 78 » niedziela, 26 kwietnia 2020, 08:30

Ciuciek napisał:

Bo tam jest lepiej zbudowany mechanizm omijania tego co masz w nosie


Nie zgadzam się.Nasze forum też jest podzielone na działy.Można uczestniczyć w np: Ornitologii,a omijać Nasze Hobby. Nie ma przymusu (technicznego) zaglądania tam gdzie nie chcemy.

Na FB czy T łatwo dostać się z telefonu. Nowomoda zabija tradycję.

P.S. Kto teraz pisze listy? Zastąpiły je SMS-y.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez joujoujou » niedziela, 26 kwietnia 2020, 10:10

Listów nie piszę, ale kartki świąteczne/urodzinowe/imieninowe tak. I co najlepsze - również takie otrzymuję. 8-)
joujoujou
 
Posty: 194
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:32

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez 78 » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 15:36

Lamika napisała:

gdyby wśród nas byli profesjonalni, a choćby przynajmniej pół czy ćwierć profesjonalni znawcy ptaków


a nie wystarczą stu procentowi amatorzy ?
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Lamika » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 15:43

78 napisał(a):Lamika napisała:

gdyby wśród nas byli profesjonalni, a choćby przynajmniej pół czy ćwierć profesjonalni znawcy ptaków


a nie wystarczą stu procentowi amatorzy ?

Ależ absolutnie wystarczą :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez emen5 » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 17:44

Uważam,że to forum jest właśnie dla amatorów :!: Niektórzy wiedzą więcej i od nich uczą sie ci,którzy wiedzą mniej. I tak jest dobrze :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Lamika » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 23:13

Emen :) Ujęłaś to krótko i najwłaściwiej :D Właśnie o to chodzi :idea:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Bo w jedności siła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość