Qvo vadis Sinhayo?

Moderator: Lamika

Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Pleszka » piątek, 14 września 2012, 17:16

Wydaje mi się, że trzeba o czymś pogadać... Może tylko mi się tak wydaje?

Przejdę do rzeczy:
Odniosłam wrażenie, że od kilku tygodni liczba odwiedzających forum Sinhaya.pl osób dość drastycznie spadła. I chyba nawet starzy znajomi przestali zaglądać.
Nie będę ukrywać, że zaglądanie tu i te krótkie pogawędki oraz kamerki to fajna sprawa ale zastanawiam się w którą stronę to forum ma iść?
Zbierać nowych forumowiczów, czy pozostać przy tym co jest?

Jak wystukuję w gogle "forum ptaki" to na pierwszym miejscu wyskakuje nasze stare, czyli "KC".
Natomiast naszego nowego, czyli (sinhaya.pl) nie ma nawet na 12 czy 14 stronie wyszukanych przez "gogle" stron a dalej to wątpię czy komukolwiek będzie się chciało szukać.
Wniosek: nie widać nas! Jedyna droga dotarcia do tego miejsca to "KC".
Jeśli więc mamy wybrać tę drugą drogę to trzeba by chyba nieco lepiej "otagować" i rozreklamować "Sinhayę" (nie wiem tylko gdzie i jak).
Poza tym uważam, że wszystko jest ok.
Ciekawa jestem co inni na to? (Zastanawiałam się, czy nie dokleić tego tematu do wątku "mało nas" ale stwierdziłam, że chyba tak lepiej. )
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 20:15

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez emen5 » piątek, 14 września 2012, 17:57

O tej porze roku zawsze frekwencja spadała,bo to jest w zasadzie martwy sezon: gniazdka już puste a karmniki jeszcze na ogół puste.Do tego młodzi na wakacjach.Uczniowie już wrócili,ale studentów jeszcze nie ma.Na KC było podobnie,ale było nas więcej.Poza tym był dział pomocy i dużo nowych użytkowników przez ten dział przybywało.Może warto by taki dział otworzyć :?: Tylko pytanie,czy mamy możliwość pomagać,czy mamy odpowiednie wiadomości :?:
Na pewno trzeba by poinformować ludzi,że jesteśmy.Myślę,że można by to zrobić przez forumowiczów udzielających się na innych forach.Jednym słowem,zaprosić kolegów przez kolegów :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Lamika » piątek, 14 września 2012, 18:30

Działamy niespełna 3 miesiące - mamy ponad 40 użytkowników - fakt, ze niektórzy mniej się udzielają w ostatnim okresie, sama do pewnego stopnia się do nich zaliczam, a wynika to z tego, że: część studentów wciąż na wakacjach, a uczniowie dopiero co rozpoczęli rok szkolny, niektórzy w nowych szkołach, tak się składa, że niektórzy z nas zmieniali ostatnio miejsce zamieszkania.
Porównanie z KC o tyle nie ma sensu, że my działamy 3 miesiące - Ciconia 6 lat. Policzyłam ilu użytkowników miała Ciconia po 3 miesiącach: otóż 22 :!:
Teraz pytanie: ilość czy jakość :?: Nie sztuka mieć 1000 użytkowników, z których 950-ciu pojawiło się tylko raz.
Co do tego jaki profil ma mieć forum zależy tylko od tego w która stronę pociągną je sami użytkownicy. Ja nazwałabym je towarzysko-przyrodniczym, z akcentem na obserwację gniazd. Jeśli wyłoni się jakiś inny profil - czemu nie, byle wciąż był związany z otaczającą nas przyrodą :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » piątek, 14 września 2012, 18:43

Na tego typu rozmowy chyba jest jeszcze za wcześnie, tak samo jak na pozycjonowanie naszego forum. Poczekajmy, zakończmy prace techniczne a później będziemy myśleć, czego nam jeszcze brakuje. Pleszko :D my w nazwie nie mamy wyrazu "ptak", lecz "przyroda". Wpisałam "forum miłośników przyrody" i jesteśmy na dole na pierwszej stronie :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez Lamika » piątek, 14 września 2012, 18:49

Alicja napisał(a): Wpisałam "forum miłośników przyrody" i jesteśmy na dole na pierwszej stronie :)

Alicjo :) Grunt to logicznie myśleć i nie dać się zasugerować. To lubię :) Jasne, że nie mamy żadnego ptaka w nazwie :!:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez emen5 » piątek, 14 września 2012, 18:58

No właśnie :!: Alicja sprowadziła dyskusję na właściwe tory :) A ja się dałam wpuścić w maliny ;) To wszystko przez to,że nie mamy wciąż swojego logo i nie wciąż mamy zakodowane ptaki :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Jola » piątek, 14 września 2012, 21:32

Myslę że na wszystko przyjdzie czas.Racja że nie ilość a jakość. Ja na przykład wiem że jest to miejsce gdzie moge spotkać życzliwych ludzi o zainteresowaniach tak różnych że każdy coś dla siebie znajdzie. A Ci którzy są złaknieni zamieszania i swarów szybko odpadna i zostana-mam nadzieje-wartościowi forumowicze.A budowanie całkiem nowego forum to zupełnie nowe,ciekawe doświadczenie.Może jest to tez czas próby? I zobaczymy kto z niej wyjdzie zwycięsko :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Kawusia » piątek, 14 września 2012, 21:34

Moim skromnym zdaniem , myślę, że jest wszystko OK... bo kto chce to nas znajdzie i zostanie albo nie ;)
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 17:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez e-cma » piątek, 14 września 2012, 21:55

Właśnie wydaje mi się, że to znalezienie jest problemem ;)
Inna rzecz to wygląd - wydaje mi się być trochę za mało przejrzysty - trzeba by coś zrobić, by zastosować regułę minimum kliknięć - to co najpopularniejsze winno być widoczne :!:
Avatar użytkownika
e-cma
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 18 lipca 2012, 19:32

Postprzez joujoujou » piątek, 14 września 2012, 23:03

e-cma napisał(a):[...] minimum kliknięć - to co najpopularniejsze winno być widoczne :!:
Jednym kliknięciem to zrobisz.

O tak. :]
joujoujou
 
Posty: 194
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:32

Następna strona

Powrót do Bo w jedności siła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość