Qvo vadis Sinhayo?

Moderator: Lamika

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Pleszka » sobota, 15 września 2012, 09:52

Ok, może rzeczywiście jest jeszcze za wcześnie (głupio trochę to pisać ale już prawie zapomniałam, że jesteśmy tu tak krótko...).
Oczywiście rozumiem, że chodzi o jakość a nie ilość. Uważam, że z jakością nie ma problemu. :)
Po prostu zauważyłam, że na co dzień jest jakby nas nieco mniej niż zwykle ale może faktycznie trzeba poczekać.
I rzeczywiście najpierw przydałoby się ustalić logo forum.
Ciekawa byłam co wy na ten temat myślcie.
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Postprzez 78 » poniedziałek, 17 września 2012, 17:37

Mnie nie było trzy dni,bo byłem na działce.Ale to nie znaczy że mnie tu nie ma.Czasami brakuje czasu,aby usiąśc przed komputerem.Natomiast problem zauważalności w necie,zauważyłem już dawno.Myślę jednak że z czasem i ten problem zostanie rozwiązany.I jeszcze została "specjalizacja"."Forum Miłośników Przyrody" owszem,ale jednak powinien byc jakiś nacisk na ptaki.Wszyscy z nas są obserwatorami ptaków i w tym kierunku powinno podążac forum.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10558
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Ciuciek » wtorek, 18 września 2012, 18:23

Dokładnie :) Dla mnie zaczął się rok szkolny i mimo iż minęły już 3tyg nadal ciężko po wakacjach wrócić do szarej codzienności :lol: Do domu wracam najczęściej 15-16 czasami wcześniej + wiele domowych obowiązkach o nauce "po szkolnej" nie mówiąc, nie mam nawet czasami czasu by pójść za potrzebą fizjologiczną :mrgreen: a o wolnych chwilach nie mówiąc :D
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez kisiel1992 » wtorek, 18 września 2012, 18:29

mnie teraz poprawki czekają
ukochana anatomia np ;)
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Pleszka » wtorek, 18 września 2012, 18:36

Spoko, nie musicie się od razu tłumaczyć :D Kisiel trzymam kciuki za Twoje poprawki. Anatomia nie jest łatwa, coś o tym wiem...
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez kisiel1992 » wtorek, 18 września 2012, 20:59

to jest przedmiot, który TRZEBA wykuć :roll:
tak, jak biologię komórki :D

z resztą z nią będzie dziwnie :D
mamy 40 wykładów, 2x w tygodniu, czyli wychodzi 20 tygodni, a następny semestr ma ich aż 15 xDDDDD
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Ciuciek94 » niedziela, 23 lutego 2020, 22:29

Odświeżam z perspektywy czasu. Z obserwacji innych forum i ogólnie internetu.

Jeśli to forum ma przetrwać następne lata, przyciągać nowych użytkowników to chyba potrzebnych będzie kilka zmian.

W googlu nie jest źle, jak się wpisze "forum miłośników przyrody" to wyskakuje ono na trzecim miejscu, gorzej jak się wpisze inne hasła. Ale potencjał jest ;)

Zacznę od tego, że aktualnie, od czasów rozwoju i wielkiego bum na social media, zwłaszcza facebooka, fora internetowe takie jak to nasze, gorzej przędą. Jednak ciągle są takie które radzą sobie w tych zmieniających się warunkach całkiem nieźle np. forum BCAW (zagraniczne) na które czasami też zaglądam, forum peregrinusa, i jeszcze parę by się znalazło.

Kluczem do sukcesu, aby zbierać ludzi o podobnych zainteresowaniach i zachęcać ich do aktywności na danym forum jest jego wygląd. Główny temat musi być mocno wyeksponowany. A wielkość forum, jego kategorie powinny być dostosowane do ilości osób aktywnie na nim poszczących. Duże forum, rozciągnięte kategoriami w których daty aktywności sięgające tygodnie, lub nawet miesiące wstecz słabo wyglądają i odstraszają gości od rejestracji. Bo jak taki "gość" wstępnie zainteresowany forum wchodzi na stronę główną forum i widzi masę kategorii, gdzie tylko w kilku są jakieś nowe posty z "dzisiaj" albo ostatnich dni, a cała reszta jest właściwie nieaktywna to się znięchęca do rejestracji bo dochodzi do wniosku, że forum na które dotarł, najzwyczajniej w świecie "umiera". Podsumowując, musi widać, że coś się dzieje, choćby działo się niewiele :P mój mentor w tej dziedzinie nazywa to "złudzeniem optycznym" :mrgreen:

No i główny temat forum nie może ginąć już na stronie głównej wymieszany z kuchnią i motoryzacją itd. ;) Bo to od razu sugeruje, że forum jest w zasadzie o niczym. :oops: Na stronie głównej tylko kategorie związane z przyrodą, a te pozostałe tematy jak ta kuchnia, sport, teatr itd, powinny być w jednej kategorii nazwanej "Hyde Park" czy jakkolwiek inaczej, w formie zwykłych wątków. Forum na stronie głównej skróci się wizualnie o połowę i będzie to dużo lepiej wyglądało.

To taka luźna refleksja :mrgreen: :geek: Dobrze życzę temu miejscu, dlatego tak sobie pozwoliłem na taką słodko-gorzką ocenę sytuacji ;)
Ciuciek94
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2015, 14:14

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez emen5 » niedziela, 23 lutego 2020, 23:42

Przeczytałam dokładnie uwagi Ciućka ale nie zgadzam się z jego receptą. Być może jest słuszna dla pewnej grupy potencjalnych użytkowników. Dla mnie wartością jest właśnie różnorodność forum. Główne tematy są wyeksponowane i widać,ze są właśnie najważniejszymi. Uczestnicy forum z różnych powodów robią przerwy w uczestnictwie. Niektórzy wybierają przejściowo inne fora,inni całkiem rezygnują ale nie informują dlaczego. Myślę,ze nie z powodów podanych przez Ciućka. Ludzie mają za mało czasu aby uczestniczyć w programach społecznościowych (fb zabiera bardzo dużo czasu :!: ),różnych forach i jeszcze prowadzić np.blog. A poza tym trzeba zauważyć,ze mieliśmy dużo młodych uczestników,którzy dorośli i zmienili zainteresowania: a starzy się bardzo zestarzeli ;) Z kolei wielu moich znajomych wchodzi na forum jako goście,bo nie chcą zamieszczać swoich obserwacji ani pisać na boxiku.Reasumując - jestem przeciwna zmianom,bo byłoby to już inne forum,dla innych ludzi.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15296
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Qvo vadis Sinhayo?

Postprzez Ciuciek94 » poniedziałek, 24 lutego 2020, 00:45

Rozumiem :)
Ciuciek94
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2015, 14:14

Postprzez Alicja » poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:09

Zgadzam się z Ciućkiem, że w obecnym stanie, jeśli chodzi o wizualizację forum, znajduje się ono na równi pochyłej. Można byłoby wiele tematów uprościć ale tak, by nie zatracić całego charakteru forum. Trzeba wziąć pod uwagę, tak jak mówi Emen, że ludzie są coraz bardziej aktywni w różnych programach społecznościowych a ponadto jest coraz więcej podglądów na żywo. Dla osób słabo widzących i słabo piszących, takich jak ja, trudno jest to ogarnąć :( Mam też nadzieję, że nasi dotychczasowi uczestnicy uaktywnią się wraz z nadejściem prawdziwej wiosny, bo okres zimowy zwykle był "przesypiany". Reasumując: widzę potrzebę zmian ale nie mam pomysłu w jakim kierunku :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24310
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bo w jedności siła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron