[2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re:

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:26

Lamika napisał(a): A pluszczowi przydał się jakiś paskudny śmieć wrzucony do strumienia przez ludzkiego wirusa. Chociaż znalazł zastosowanie :mrgreen:

Dookoła były kamienie , ale widocznie z tego miejsca miał lepszy widok ;)
Wczoraj przerwałem relację , bo wywaliło mnie z strony i nie mogłem już wejść, więc dokończę teraz :) . 9 marca oprócz śpiewaków pokazał się dzięciołek
Obrazek
I po raz pierwszy w tym roku mogłem usłyszeć jeden z moich ulubionych ptasich głosów, głos tokującej lerki :D Choć sam autor śpiewu niepozorny i trudny do wypatrzenia na ziemi
Obrazek
14 marca ponownie podziwiałem gęsi , tym razem bardziej dynamiczne ujęcia ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:37

17 marca jak co roku wybrałem się na gęsiowanie do Kiszkowa, po drodze m.in na rozlewisku w Turostowie pierwsze bataliony , ale zamiast nich dam fotkę myszołowa :)
Obrazek
To był bardzo ciepły , słoneczny dzień i obudziły się pierwsze motyle: cytrynki, pawiki , jednak w obiektyw pierwsza złapała się rusałka ceik ;)
Obrazek
Przy wjeździe do Kiszkowa bocian na gnieździe już obecny :D
Obrazek
Na początku dobra wiadomość , na stawie przy drodze jest trochę wody, do ideału jeszcze trochę brakuje, ale jest zdecydowany progres względem lat ubiegłych , na razie dominują na nim łyski i śmieszki w tym jedna łyska z obrożą , zaobrączkowana tutaj w 2014 roku
Obrazek
Są i zawsze mile widziane perkozy rdzawoszyje
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:44

I mix kaczek : krzyżówki, cyraneczki, cyranka, płaskonosy, krakwy, świstuny, czernice i głowienki
cyraneczka
Obrazek
cyranka
Obrazek
Ale najbardziej czekałem na to, co będzie się działo na dużym stawie i oj działo się ! Gęsi sporo i to jeszcze blisko wieży :D
Obrazek
Było ich ok 10 tys , dominacja tundrowych , trochę mniej białoczelnych, pojedyncze zbożowe, gęgawy , ok 40 bernikli białolicych , 2 gęsi krótkodziobe i przede wszystkim dwie najpiękniejsze bernikle rdzawoszyje i śnieżyca duża
Prawdziwy gęsiowy festiwal :)
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez 78 » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:47

17 marca można oprócz ptaków można spotkać i inne niespodzianki.Nie boisz się ?
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10570
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:50

gęsi tundrowe ( w tle nielegalny fotograf ;) )
Obrazek
bernikle białolice, w tym sezonie w Wlkp zdecydowanie mniej liczne
Obrazek
gęś krótkodzioba , najlepsze moje zdjęcie tego gatunku
Obrazek
bernikle rdzawoszyje zdecydowanie wyróżniają się w tym towarzystwie , moja druga ich obserwacja, ale o niebo lepsza :)
Obrazek
Obrazek
i śnieżyca duża, która wyróżnia się jeszcze bardziej ;) Prawdziwa wędrowniczka, wcześniej obserwowana w okolicy Obornik , a dzień później po mojej obserwacji widziana na moich polach :D
Obrazek
Oczywiście na tym stawie nie było tylko gęsi, łabędzie nieme, świstuny, rożeńce , perkozy , bieliki i pierwszy w tym roku bąk i błotniak stawowy
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 13:54

78 napisał(a):17 marca można oprócz ptaków można spotkać i inne niespodzianki.Nie boisz się ?

Możesz rozwinąć swoją myśl?
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 14:01

19 marca znowu Pruszewiec i okoliczne pola , z nowości na rozlewisku z czajkami pierwszy batalion i kszyk
batalion z czajkami
Obrazek
Pod wieczór przyleciały gęsi i udało mi się odczytać dwie obroże , w tym jedną , którą odczytałem parę dni temu w Kiszkowie , to znaczy że lubią sobie wędrować po okolicy
Obrazek
20 marca tym razem odwiedziłem najpierw Stawy w Wierzonce, tam wiosna już widoczna, żurawie wysiadują, tokują gągoły i perkozki , jest i para czernic , a okolicę pilnują bieliki. W lesie też ptasi gwar, werblują dzięcioły , śpiewają pierwiosnki i zniczka , trwa przelot droździka
żuraw
Obrazek
czernica
Obrazek
dzięcioł czarny
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 3 kwietnia 2020, 14:09

Udało mi się też odczytać kolejnego żurawia , zaobrączkowany w 2018 roku w Turostówko
Obrazek
Tego dnia stały się też dwie rzeczy na które bardzo czekałem , po pierwsze zaśpiewał mi wyczekiwany kopciuszek
Obrazek
A po drugie gęsi usiadły na polu prawie koło mojego domu , w tym samym miejscu co w 2016 roku :D
Obrazek
Udało się wśród tłumu wypatrzeć 3 gęsi krótkodziobe
Porównanie gęsi krótkodziobej(pierwszy plan) z gęsią tundrową
Obrazek
A na koniec kolorowy szpak , niech kolorowa będzie też nasza przyszłość !
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Postprzez Alicja » piątek, 3 kwietnia 2020, 14:50

A na koniec kolorowy szpak , niech kolorowa będzie też nasza przyszłość !

Jednym słowem, bądźmy zdrowi i nie dajmy się wirusowi :!:

Krakersie, dzięki za piękne fotki i opisy :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24312
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2020] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » piątek, 3 kwietnia 2020, 15:21

Kapitalne obserwacje jak zawsze. I Świetne zdjęcie krótkodziobej, dające możliwość porównania cech diagnostycznych. Gratki!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron