[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » sobota, 23 listopada 2019, 18:31

Obrazek
Tutaj swoje 5 minut mają motyle
niepozorny powszelatek brunatek
Obrazek
karłątek kniejnik
Obrazek
Kosternik palemon
Obrazek
I zdecydowanie najrzadszy z nich- bielinek bryonie
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » sobota, 23 listopada 2019, 18:41

Na końcu szlaku w rolę pluszcza wcielił się rudzik :)
Obrazek
Został nam tylko jeden dzień i zdecydowaliśmy się na Dolinę Pięciu Stawów Polski . Początek szlaku biegł tak samo , jak do Morskiego Oka , z tą różnicą ,że wtedy przy szlaku nie żerował dzięcioł trójpalczasty :D
Obrazek
W końcu odbijamy zielonym szlakiem w prawo , idąc chyba wyschniętym korytem rzeki. Widok dość osobliwy :)
Obrazek
Obrazek
Dalej mijamy wodospad Siklawę , najwyższy wodospad w polskich Tatrach
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » sobota, 23 listopada 2019, 18:46

I parę zdjęć z samej doliny
Obrazek
Obrazek
Są ciekawe rośliny, urdzik karpacki
Obrazek
dzwonek alpejski
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » sobota, 23 listopada 2019, 18:53

I sporo ptaków : pliszki górskie, kopciuszki, siwerniaki, czeczotki brązowe , krzyżodzioby. Podobno przy torfowiskach gniazduje podróżniczek rdzawogardły , ja jednak natrafiam na same torfowiska ;)
Obrazek
Pliszka górska
Obrazek
Wiedziałem też ,że jest tu duża szansa na świstaki i rzutem na taśmę, gdy chciałem już zawracać , dostrzegłem ruch między kamieniami , a po chwili czekania co najmniej 3 świstaki ! :D . Trudno nie darzyć ich sympatią ;)
Obrazek
Z siankiem
Obrazek
Niestety zbyt długo nie mogłem z nimi posiedzieć , gdyż nadciągały ciemne chmury , na szczęście nie burzowe , ale jednak większość drogi powrotnej wracaliśmy w deszczu :) . I tak minęła ta ważna dla mnie wyprawa , w dużym stopniu bardzo udana , ale jednak z kilkoma brakami , które chciałbym w przyszłości uzupełnić . I wciąż nieodkryte dla mnie pozostały te najwyższe partie Tatr z najtwardszą fauną i florą... ;) .
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Postprzez Lamika » sobota, 23 listopada 2019, 19:22

Wyprawa i widoki wspaniałe. Sporo ptaków, śliczne górskie rośliny, kozice, a na zakończenie wisienka na torcie - świstaki :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23447
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » sobota, 23 listopada 2019, 20:42

Wyprawa pełna przygód :D Mam przyjemność podziwiać cudne fotki i podziwiać Cię, Krakersie, za znajomość tylu gatunków flory i fauny :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24421
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez emen5 » sobota, 23 listopada 2019, 21:11

Krakersie,znowu dzięki Tobie odbyłam piękną górską wycieczkę nie ruszając się z miejsca :D. Bardzo dobrze,że nie szedłeś na Giewont,bo tam ze szlaku zrobiła się ścieżka spacerowa :roll:
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15344
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » niedziela, 24 listopada 2019, 09:24

No i ten trójpalczak... Świetna relacja!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez 78 » niedziela, 24 listopada 2019, 21:00

Gratulacje pięknej wycieczki,chociaż nie zakończonej zdobyciem szczytu.Ale i tak ci którzy tam weszli nie widzieli tego wszystkiego co ty.A to jest ważniejsze.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10647
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 8 grudnia 2019, 15:53

W tym roku celem zagranicznej wyprawy była kolejna wyspa na Morzu Śródziemnym , Cypr. Czekałem dość mocno na tą wyprawę , bo wprawdzie wyspa znajduje się w sumie całkiem niedaleko od Rodos, gdzie byłem rok temu, jedynie ok.400 km, to jednak fauna Cypru jest znacznie ciekawsza . W skutek tego ,że ta wyspa znacznie wcześniej odłączyła się od kontynentu i jest od niego oddalona, możemy tutaj spotkać trochę endemicznych gatunków i podgatunków. Np. jeśli chodzi o ptaki to mamy dwa endemiczne gatunki : białorzytkę i pokrzewkę cypryjską oraz cztery endemiczne podgatunki( syczek, sójka, sosnówka i pełzacz ogrodowy) Nie powiem , że liczyłem na to ,że może uda mi się wszystkie zobaczyć :) . Ale zacznijmy od początku, czyli od lotniska w Pafos . Lotnisko całkiem schludne , trzeba tylko uważać na uzbrojonych strażników ;)
Obrazek
Obrazek
Czekając na autobus , pierwszy styk z ornitofauną : wróble, dymówki, oknówki, jerzyki , wrony siwe , sierpówki i grzywacze(na Rodos spotkałem zaledwie jednego, tutaj jest pospolity)
wróbel
Obrazek
grzywacz
Obrazek
Dotarliśmy do obrzeży Pafos , gdzie mieliśmy hotelik, po rozpakowaniu poszliśmy nad wybrzeże
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości