[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez emen5 » niedziela, 8 grudnia 2019, 19:55

Dzięki za kolejną ciekawą wycieczkę :D Bardzo mi się spodobały współczesne smoki,czyli jaszczurki :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » niedziela, 8 grudnia 2019, 19:57

Jeszcze całkiem nie wróciłam z Tatr, a tu Cypr :) Po atrakcjach ornitologicznych na szczytach, polskich gór, popatrzeniu na orzechówkę (chyba robiłeś fot przez lupę ;)), podziwianiu pomurnika- zanurzyłam się niczym Afrodyta w cieplutkiej wodzie. Pokrzewka wyróżnia się swoją żółtą otoczką, więc- zaliczam gatunek! No ale przyzwyczaiłeś nas do lepszych zdjęć i te sokoły... hej! Można patrzeć i patrzeć na te czarnulki- mają w sobie coś tajemniczego. Pływać w błękitnej wodzie, mieć je nad głową- nie no-raj na ziemi :) Super wyprawa, czekam na dalszą część :) Gratuluję również innych zdobyczy; nie myślałam, że jaszczurki są takie fotogeniczne :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez 78 » niedziela, 8 grudnia 2019, 22:33

Co się na podróżujesz,co na zwiedzasz,co zobaczysz to twoje.A i my z chęcią zobaczymy to na fotkach.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10590
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Postprzez Alicja » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 00:18

Dziękuję :D wszystko piękne i warte uwiecznienia. Ujęły mnie fotki z głową węża i z czarnymi sokołami :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24335
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » wtorek, 10 grudnia 2019, 01:34

Świetna relacja, czekam na część drugą, choć już teraz życzę bladego w PL. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re:

Postprzez krakers » niedziela, 15 grudnia 2019, 22:14

Lamika napisał(a): Ale zaraz przed ekranem posadzę moje koty, bo oba są rodowitymi Cypryjczykami, to wije pewnie dobrze znają ;)

Dzięki ,że przypomniałaś mi o wątku kotów na Cyprze :) . Tak na wyspie jest ich cała masa , raz nawet mieliśmy problem z wyjazdem samochodem bo na całym parkingu spały koty. Dla wielbicieli kotów ta wyspa to raj , ale oczywiście jest druga strona medalu i nawet nie chce myśleć o tym ile te koty rocznie muszą zabijać ptaków na wyspie... Zresztą koty to nie jedyne zmartwienie dla ptaków . Cypr jest w czołówce krajów, w których poluje się na ptaki, głównie śpiewające , ok 2 miliona ptaków rocznie ! Tylko dla sportu i lokalnych przysmaków ! Prawda jest taka ,że to problem polowań przez myśliwych na ptaki w Polsce to jest marginalny problem patrząc na resztę Świata czy nawet Europy . Na szczęście nie byłem świadkiem takich polowań podczas mojej wyprawy , bo bym chyba nie wytrzymał . Czasem nie rozumiem ludzi.
Ale negatywne przemyślenia na bok i kontynuując relacje wyprawy kolejnego dnia przejechaliśmy przez całą wyspę , aż do miasta Latsi , gdzie mieliśmy zaplanowany rejs na błękitną lagunę. Okazuje się ,że mamy jeszcze trochę czasu, więc odwiedzamy położone nieopodal Łaźnie Afrodyty z Ogrodem Botanicznym .Bardzo fajne miejsca , gdzie można trochę odetchnąć od upału i podziwiać przyrodę. Szkoda że mieliśmy ograniczony czas, bo chętnie przeszedłbym ornitologiczną trasę , która prowadziła w góry ;) .Ale no trudno w tym miejscu zresztą na brak ptaków nie można było narzekać :)
dzwoniec
Obrazek
szczygieł
Obrazek
zaganiacz blady
Obrazek
pokrzewka aksamitna - piękny samczyk w końcu blisko :D
Obrazek
wróbel śródziemnomorski - taka mieszanka wróbla z mazurkiem
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 15 grudnia 2019, 22:28

Jedyna ważka wyjazdu- chyba lecicha mała
Obrazek
Rejs też okej, trochę fajnych widoczków i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie z rybami
Obrazek
Obrazek
Z ptaków oprócz mew romańskich , kormorany czubate
Obrazek
Po rejsie zaplanowaliśmy pojechać do wąwozu Avakas Geogre . Jako ,że jest już dość późno, wpadamy na doskonały plan ,żeby zamiast jechać głównymi drogami na około , pojedziemy na skróty . I powiem , że póki był asfalt było całkiem fajnie , jednak skończył się już w połowie drogi i chociaż początkowo piaszczysta droga była chociaż prosta, to później zmieniła się w drogę , którą nawet terenówką bałbym się przejechać . Musieliśmy zawrócić i odpuścić sobie ten wąwóz .W aucie panował przygnębiający nastrój, tylko ja byłem zadowolony, bo podczas jazdy tymi dzikimi drogami ujrzałem prawdziwe cuda od wielkiego węża Malpolon monspessulanus , który zagrodził nam drogę
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 15 grudnia 2019, 22:39

poprzez wzgórze , gdzie najpospolitszym ptakiem była kraska , łącznie na tym odcinku było ich chyba z 20 , ogólnie ptaków tam była masa: żołny, dudki, jaskółki rudawe, grzywacze, potrzeszcze
Obrazek
A ukoronowaniem tej trasy było pierwsze dobre spotkanie z białorzytką cypryjską :D
Obrazek
Obrazek
Do tego wąskie uliczki w małych miasteczkach , opustoszałe wsie , piękne widoki , wg mnie ta trasa jest obowiązkowa dla każdego wielbiciela przyrody , który odwiedzi tą wyspę , przynajmniej do pewnego momentu. ;)
Kolejną wyprawę zaczęliśmy od zwiedzania Kurionu , a właściwie to co zostało z tego starożytnego miasta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 15 grudnia 2019, 22:49

Dla przyrodników też się coś znajdzie , jest to pewna miejscówka na białorzytkę cypryjską , spotkałem całą rodzinkę :)
Obrazek
Obrazek
młodziaki były bardziej ufne
Obrazek
starożytna białorzytka :D
Obrazek
I te ruiny to raj dla jaszczurek Acanthodactylus schreiberi
końskie zaloty ;)
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 15 grudnia 2019, 23:03

Jednej od miłości aż poczerwieniał ogon
Obrazek
Następnym dość znanym miejscem ,które odwiedziliśmy było Capo Greco , punkt widokowy na półwysep , kolejne malownicze miejsce , widok tylko trochę psuje brytyjska stacja radarowa
Obrazek
Obrazek
Znajduję też coś dla siebie, samicę pustułeczki , szkoda że nie samca , bo samica jest bardzo podobna do pustułki, odróżnia ją m.in jasny policzek i brak ciemnego paska nad okiem
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości