[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Postprzez Lamika » piątek, 12 kwietnia 2019, 00:04

Jak zawsze dużo i ciekawie. Pięknie ustawiła się do zdjęcia dzierlatka :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23377
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 18:42

O rany, Krakers... chwytaj makro, bo te Twoje robaczki to aż się proszą o dalsze sesje :) Wiele urokliwych zdjęć, ale kapturka z błyskiem w oku, siedząca na wiosennych gałązkach- bije wszystkie osobniki. Oby dzierlatka wyprowadziła lęgi, a Ty zapewne tego nie przeoczysz i nam wszystko pokażesz :)
Cytadela, Sołacz- tam trzeba wracać, bo widzę, że towarzystwo się zmienia i zachęca do ponownego odwiedzenia. Gratki parkowego perkozka z rybką :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 21:49

Te robaczki nadawały by się na sesje , gdyby nie miały ADHD ;)
Kwiecień rozpocząłem od dwóch wypraw w okolice Jeziora Swarzędzkiego . Pierwszą wzbogaciłem również o Dolinę Cybiny .Nad jeziorem rządzą już perkozy dwuczube
Obrazek
Spotkanie ze swoim odbiciem
Obrazek
Oprócz tego była krakwa , 2 perkozki , przez parę sekund widziany bąk , słyszana brzęczka a w lasku obok stado droździków .
Kapturka
Obrazek
Dolina Cybiny przywitała mnie dość nieciekawym widokiem , normalnie nie zgadłbym ,że to zdjęcie zrobione zostało w Polsce , taka półpustynia
Obrazek
Nad zbiornikiem mew jeszcze mało
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 21:54

W pobliskich zaroślach szukam remiza , to się udaje , ale zaraz ptak odlatuje , pozostaje mi tylko podziwiać jego dzieło :)
Obrazek
Nieoczekiwanie przez chwilę widzę 2 dudki w locie , ale też aparat za nimi nie nadążał . Zdążył dopiero na pierwiosnka w kwiecistej scenerii
Obrazek
Przy drugiej wizycie nad jeziorem byłem trochę wcześniej , więc ptaki były bardziej aktywne i lepiej pozowały :D
Grzywacz
Obrazek
Kos
Obrazek
dzwoniec
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 21:59

Śpiewak
Obrazek
Stadko ok 10 droździków wciąż obecne i chociaż jednego udaje się przyzwoicie złapać
Obrazek
Nad wodą oczywiście perkozy dwuczube
Obrazek
Śmieszki
Obrazek
I się doczekałem moich pierwszych dymówek w tym roku ! Kilka żerowało , ale po przeciwległym brzegu , fotka o wartości sentymentalnej ;)
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 22:03

Bliżej podpłynęły głowienki , takie fotki można już śmiało pokazywać :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Samiec robił wszystko, abym zainteresował się tylko nim , ale spokojnie, samiczki nie pominąłem
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 22:12

A teraz cała reszta
10 kwietnia , Pruszewiec normalnie bym tylko wspomniał ,że pojawiła się pierwsza sieweczka rzeczna , ale tutaj sobie idę i słyszę głosy mew nad sobą , zadzieram głowę ,krążą 3 . Od razu zwracam uwagę na jedną , patrzę przez lornetkę i o kur... czarnogłowa ! Szybko łapie aparat , celuje na oślep , przyciskam spust migawki, następnie ptaki już są pod słońce i gubię je z oczu . Wiedziałem ,że zdjęcie nie będzie ostre ,ale patrzę na wyświetlacz, e tam nie jest takie złe , na grupie po tym zdjęciu potwierdzają ,że to ona i kolejny nowy gatunek dla rozlewiska .
No co no widać całkowicie białe skrzydła :D
Obrazek
Poza tym tego dnia ptaki szedły w ilość
drzewo z szpaków
Obrazek
żurawie
Obrazek
A tu już fotki z okna : kania ruda - szkoda że tak ciemno było
Obrazek
i siniak , te mam teraz codzinnie pod domem
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 22:19

A 12 kwietnia taka sytuacja: otwieram okno , przeglądam sobie pola przed moim domem i widzę stojącą sobie gęś tundrową . Myślę sobie ,że może coś się jej stało , idę do niej i podchodzę do niej na 100, 50 , 20 m a ona nic , dopiero gdy byłem 10 m już myślałem ,że ma coś z skrzydłem , ale ona odleciała paręnaście metrów . Pomyślałem sobie ,że na razie ją tu zostawię i poczekam jak rozwinie się sytuacja . A ona się tak rozwinęła , że pod wieczór już jej nie było . To chyba przez tą suchą wiosnę ;)
Obrazek
Obrazek
A to czy to za potwór ukrył się w trawie ?
Obrazek
Spokojnie to tylko zając , który zbiera dla Nas już prezenty :)
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 18 kwietnia 2019, 22:31

13 kwietnia -Pruszewiec , w poszukiwaniu bekasika , który był obserwowany dzień wcześniej . I udało się , po paru kszykach i moich krzykach :) wyleciał mi z pod nóg i parę wspaniałych sekund odprowadziłem go przez lornetkę wzrokiem . Potem próbowałem go jeszcze znaleźć , tam gdzie usiadł , ale on kamień w wodę . No cóż , może następnym razem . Oprócz tego na sąsiednim polu jeszcze trochę gęsi
Obrazek
16 kwietnia - pierwsze dymówki w Dębogórze
17 kwietnia wycieczka do Poznania w poszukiwaniach zniczka. Za cel obrałem sobie Park Dendrologiczny , gdzie zimą m.in zniczki były obrączkowane . I udało się znaleźć jednego , dodatkowo jeszcze jeden śpiewał . Fotka nooo nie najgorsza
Obrazek
Obrazek
I to był jeden z tych z zimy, ma metal na nodze , oczywiście nieodczytany , z metalami widziałem również bogatkę i raniuszka . Oprócz tego m.in piecuszki, pleszka i dzięcioł zielony
Potem jeszcze przechodząc koło Katedry spotkałem kulczyki
Obrazek
Przeszukałem też najbliższe zarośla nad Wartą , trafiła się pierwsza pleszka , kląskawka , ale modelem nr jeden został pierwiosnek
Obrazek
I nie pozostaje mi teraz nic innego , jak życzyc Wesołych Świąt Wielkanocnych !
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Jola » czwartek, 18 kwietnia 2019, 22:51

Krakers :D Dech mi zaparło :o Same cuda i to w jakich ilościach :shock: Nie potrafię wymienić co mi się najbardziej spodobało-wszystko :!: :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron