[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:12

17 marca , standardowa kontrola tego co się dzieje w okolicy . Nadal były gęsi , jednak w znacznie mniejszej liczbie
Obrazek
Ale zaraz przyszło jakieś towarzystwo z psami i po gęsiowaniu …
Zdjęcie chwile przed małą tragedią :evil:
Obrazek
Na pocieszenie zostały żurawie
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:20

Na Pruszewcu nie jest źle , pierwsze w roku kszyki i 2 bataliony , są też cyraneczki , świergotki łąkowe , całkiem sympatyczne towarzystwo , tyle że światło do zdjęć fatalne
Bataliony dokumentacyjne
Obrazek
Była też pojedyncza gęś zbożowa , bałem się ,ze może chora albo postrzałka , ale na szczęście chyba było z nią wszystko dobrze , bo zaraz odleciała i dołączyła do stada
Obrazek
23 marca to był bardzo ciepły dzień , i korzystając z tego ,że akurat byłem w Poznaniu zrobiłem sobie krótki spacer po Parku Sołackim , ale ilość ludzi zaraz mnie wypędziła
Ale coś tam zawsze było , perkozki , w centrum miasta dość niecodzienny widok:
Obrazek
Szkoda ,że pod światło
Obrazek
pełzacz ogrodowy
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:23

O wiele mniejszy ruch był na Cytadelii i chociaż nic ciekawego nie zaobserwowałem to coś tam udało się sfocić
grzywacz
Obrazek
Szpak
Obrazek
Kos
Obrazek
Modraszka
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:31

24 marca , Pruszewiec , z większych nowości pojawiły się płaskonosy i samotnik , a w locie 5 nurogęsi (tego gatunku jeszcze tu nie miałem :D )
Płaskonosy
Obrazek
Srokosz - przy wizycie na Pruszewcu pewniaczek
Obrazek
29 marca , kontrola pól znajdujących się pod moim domem , od razu rzuca się w oczy duża ilość siniaków , kilkanaście os , ale jak pewnie większość z was wie , zobaczyć to jedno , a dobrze sfotografować to drugie ;)
Obrazek
Obrazek
Są i pierwsze pliszki siwe i kopciuszki
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:37

Świergotek łąkowy
Obrazek
Ale najfajniejsze czekało na górką , mianowicie dzierlatka ! A wydawało mi się ,że słyszałem ją z okna i miałem racje :) Oby została jak najdłużej(wczoraj jeszcze była ;) )Może będzie w końcu lęg po kilku latach przerwy ?
Obrazek
Z tego powrotu się cieszymy , z drugiego nie tak bardzo . Może pamiętacie tego Pana ? Jeśli nie to przypominam ,że jest to wtyk amerykański , gatunek inwazyjny , który jak widać spokojnie przetrwa zimę
Obrazek
I jeszcze żurawie
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:48

30 marca , znowu Pruszewiec (tak będzie przez całą wiosnę ;) ) - m.in płaskonosy , 2 gągoły, perkozek ,bielik, samotnik, kszyki , lerka , jednak najcenniejsza okazuje się ta niepozorna mewa siwa , ponieważ ją widzę tu pierwszy raz
Obrazek
Na polu obok dość niespodziewanie powróciły gęsi w liczbie ponad 1000
Obrazek
W pobliskim lasku słyszę i widzę pierwszego pierwiosnka , oraz 2 czubatki. A po powrocie do domu przelotna czeczotka
Potem byłem kilka dni chory , ale zawsze przez okno można coś dojrzeć i tak z ciekawszych 30 marca pierwszy bocian biały, a następnego błotniak stawowy

I tak kończy się marzec , a kwiecień witamy dopiero 6 z samicą kapturki z ogródka :)
Obrazek
Wypad na pola przed domem skutkuje pierwszą białorzytką , u mnie całkiem regularnie spotykana wczesną wiosną , szkoda że nie zostaje dłużej
Obrazek
i pliszka żołta
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:51

Zapolowałem trochę na skowronki
Obrazek
Obrazek
Pliszka siwa w ostrym świetle zachodzącego słońca
Obrazek
I kolejny bocian biały , oczywiście przelotny
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 11 kwietnia 2019, 22:00

Następnego dnia Pruszewiec i znowu skład gatunkowy trochę inny , więcej perkozków , płaskonosy ustąpiły cyrankom , pojedynczy krwawodziób , ale przez falujące powietrze fotki słabe
Cyranka i perkozek
Obrazek
Krwawodziób , trudno było go przeoczyć , nerwowy był bardzo
Obrazek
Owady budzą się do życia , a wraz z nim mój tryb makro :) :) Tutaj kopulujące straszki pospolite , wraz z rzadszą kuzynką straszką syberyjską , jedyne ważki zimujące w formie imago
Obrazek
Dla niektórych oznakiem wiosny są bociany , dla innych kwiaty , a dla mojej działki jest to masowy wysyp kózek Pyrrhidium sanguineum :)
Obrazek
Na razie to tyle ;)
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Postprzez Alicja » czwartek, 11 kwietnia 2019, 22:11

Piękne obserwacje :) próbowałam wybrać najciekawsze osobniki ale to za trudne; wszystkie zasługują na I miejsce :D w głowie utkwił mi jednak pierwszy perkozek, kopciuszek i skowronek.
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24264
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » czwartek, 11 kwietnia 2019, 23:02

U Ciebie zawsze na bogato ;). Szczególnie zazdroszczę Ci czubatki, którą miałem raz w życiu.
Bezskutecznie uganiam się za cyrankami w tym roku. :)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości