[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:02

To tak oficjalnie witam Was w nowym roku (to nic ,że już koniec stycznia) . Tak jak już wspominałem , to będzie dla mnie trudny rok , przez co może ucierpieć ilość i jakość relacji, ale zrobię wszystko w mojej mocy , abyście się jednak nie nudzili :)
Sam początek roku to głównie krótkie spacery i obserwacje z komunikacji miejskiej , do ciekawostek już któryś raz czapla siwa na polu pod moim domem :D
Obrazek
Modraszka
Obrazek
A podczas dłuższego spaceru w okolice doliny rzeki Głównej koło Wierzonki dały m.in pierwsze siniaki, jery, szpaka i krogulca . Do pogody znowu nie mam szczęścia …
Jery i trznadle
Obrazek
No ale w końcu chciałem wybrać się gdzieś dalej , a po fotkach Lubonianki wybór padł na Park Sołacki , gdzie podobno cyraneczki i zimorodek pozują na zawołanie . Pogoda znowu szara i ponura , ale już w Parku Adama Wodziczki spotkałem sympatyczne stadko raniuszków z 2 czarnobrewymi
Raniuszek czarnobrewy
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:08

Jeszcze muszę się przyznać , że nie pamiętam kiedy byłem ostatnio w Parku Sołackim i obawiam się ,że było to pewnie z 8 lat temu . Więc byłem tam trochę zagubiony , ale chyba odwiedziłem wszystkie najważniejsze miejsca. I na dużym stawie przede wszystkim mewy : śmieszki i siwe
Obrazek
Jedna już przefarbowana na wiosnę ;)
Obrazek
siwa
Obrazek
Dotarłem do cyraneczek - i tu już pierwsze rozczarowanie - są 2 , ale śpią i to nawet nie razem , ale po przeciwległych końcach stawu . Chyba się obraziły …
Obrazek
Modraszka
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:14

Pełno za to jest kokoszek , które spacerują po prawie całym parku , naliczyłem ich co najmniej 8
Obrazek
Obrazek
Udało się złapać 3 w jednym kadrze
Obrazek
Nagle jednak zadzieram głowę , a tam widzę wielkie stado gołębi na drzewach , a są to grzywacze ! Gdy stado się podrywa , robię zdjęcie i liczę i naliczyłem co najmniej 157 os ! Prawdopodobnie największe stado tego gatunku zimą w Poznaniu ! A ja byłem zachwycony , jak jeden zimuję koło mojej szkoły :)
Obrazek
I zbliżenie , żeby ktoś nie pomyślał , że to zwykłe gołębie ;)
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Postprzez Alicja » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:20

Nagle jednak zadzieram głowę , a tam widzę wielkie stado gołębi na drzewach , a są to grzywacze !

Szok :!: Krakersie :D Chyba u Ciebie są cieplejsze rejony :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:24

Ale oczywiście , głównej niebieskiej gwiazdy nie zobaczyłem :) Potem się okazało , że to tajemnicze zniknięcie było związane z wycinką krzewów wzdłuż wody . Szkoda
Nie było jednak czasu na dramatyzowanie, bo następnego dnia wąchałem już górskie , ustrońskie powietrze :D . A tam śniegu tyle , ile ja już dawno nie widziałem . Pojeździłem sobie trochę na nartach i trochę podziwiałem widoki . Tutaj na przykład zdjęcia z Cienkowa z jedynego całkowicie słonecznego dnia , później były np takie śnieżyce , jakie też żem dawno nie widział
Obrazek
Obrazek
W oddali w chmurach widać Baranią Górę - najwyższy szczyt w okolicy
Obrazek
To już zdjęcia z kuligu , który właśnie był po jednodniowej śnieżycy - Przełęcz Kubalonka , prawdziwe góry śniegu , będę o tym opowiadał dzieciom, bo prawdopodobnie tyle śniegu nigdy nie zobaczą
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:26

W drodze do Stecówki- inny świat
Obrazek
Obrazek
I Stecówka
Obrazek
Obrazek
Ciekawe mają tutaj życie ludzie
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:31

Czasu starczyło niestety tylko na dwa spacery wzdłuż Wisły , przez pogodę wyjście na jakiś górski szlak to by była pewna zguba ;)
Najpierw wzdłuż rzeki na północ, przy ujściu potoku więcej kaczek , a wśród nich 7 cyraneczek
Obrazek
Jaka pogoda , takie zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Na posiłek czekała i czapla siwa
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:36

Są i pluszcze i zimorodek , ale na razie niefotogeniczne . Co innego stadko raniuszków , jak zawsze , poprawiają nastrój :D
Obrazek
Obrazek
Aż podskakują
Obrazek
A jeden podlatuje naprawdę blisko
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:39

Potem wpada seria debiutów w tym roku : mysikrólik, dzięcioł zielony , grubodzioby
Obrazek
I pełzacz leśny , krótki dziobek
Obrazek
I długi pazur
Obrazek
A na koniec spaceru , na razie w środowiskowym ujęciu , pokazuje się pluszcz
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:43

Ale podczas spaceru w kierunku centrum Ustronia staje się postacią pierwszoplanową , ale znowu brakuje światła
Typowa pozycja
Obrazek
Obrazek
I nietypowa
Obrazek
Nawet prezent dla mnie miał
Obrazek
No ale ja w surowych rybach nie gustuję , więc sam ją zjadł
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Następna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości