[2019] Wpadły mi w oko

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez Jola » czwartek, 31 stycznia 2019, 20:57

Apollo :D A mówiłam,że z reklamacjami trzeba poczekać do ostatniego dnia pobytu? ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez emen5 » czwartek, 31 stycznia 2019, 21:58

Apollo, wróble masz w domu,a edredony tylko nad morzem ;)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez krakers » czwartek, 31 stycznia 2019, 23:21

Kolejna porcja pięknych zdjęć znad morza , edredony w słońcu prezentują się fenomenalnie . I gratuluję reszty składu , dla mnie w większości wciąż nieuchwytnej . Ale żeby reklamacje składać ? Wymagający klient ;)
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

1 II 2019 - Celbowo, Gdańsk

Postprzez Apollo » piątek, 1 lutego 2019, 22:06

Po drodze do Gdańska na polu między Puckiem a Celbowem ujrzałem cud - mnóstwo łabędzi krzykliwych i bernikle kanadyjskie. Te pierwsze z młodymi. Z kolei te drugie wyglądały z daleka trochę jak emu. ;) Spieszyłem się trochę, więc nie policzyłem dokładnie tego towarzystwa, ale okazało się, że krzykliwców było dziś 185, a kanadyjek - 93. Nigdy nie obserwowałem takich stad. Pierwszy raz widok kanadyjskich wzbudził we mnie nieco mieszane uczucia, a to po lekturze tego:
http://forum.przyroda.org/topics2/berni ... nadyjsk%2A

Natomiast w Gdańsku-Stogach czekało na mnie numerologiczne odczarowanie zaklęcia sprzed roku, kiedy to 2x polowałem w tym miejscu na berniklowy raryt. Otóż 13. moja obserwacja w tym roku przyniosła wreszcie uhlę garbonosą, obserwowaną tutaj od paru tygodni, także przez Luboniankę.
Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez lubonianka » sobota, 2 lutego 2019, 15:19

Taaaa i co mam napisać? Kiedy we Władku widywałam edzię i uhlę, to szeptałam im, żeby poczekały na Ciebie i skorzystały z okazji na super sesję :) Modelki widać posłuchały :) Ale skąd edek?! To już Twoja zasługa, Apollo- najwyraźniej przyciągasz wszelkie "egzotyki" do siebie :) Piękne kolory, światło... patrzę i żałuję, że przed moim obiektywem nie pozował tak ani edredon, ani bielaczek (choć ten chyba na razie Cię omija). Tych panów chętnie kiedyś sfocę :)
Super obserwacje, ciekawe gatunki- a urlop chyba trwa dalej? Więc... czekam na ciąg dalszy :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez krakers » sobota, 2 lutego 2019, 21:47

No niestety spore stada kanadyjek na Pomorzu już niestety nie są rzadkością . Ale jeszcze do Holandii nam trochę brakuje ;) . I oczywiście gratuluję garbonosej !
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

2 II 2019 - Jastrzębia Góra

Postprzez Apollo » czwartek, 4 kwietnia 2019, 07:30

Czas zacząć nadrabiać zaległości jeszcze z zimy.
2 II na plaży na najdalej na północ wysuniętym krańcu Polski spotkać można było: łabędzia niemego, ok. 40 lodówek, 2 markaczki, 1 uhlę, cn. 8 gągołów, 4 przelatujące szlachary, 6 nurogęsi, 1 perkoza dwuczubego, 2 kormorany, 2 mewy siodłate, niepoliczone srebrzyste, a także 2 kosy, cn. 2 bogatki i 6 zięb.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

3 II 2019 - Kaczy Winkiel, Celbowo, Reda

Postprzez Apollo » czwartek, 4 kwietnia 2019, 07:45

Jeszcze w Jastrzębiej Górze udało się wypatrzeć grzywacza (+ opisany wyżej zestaw plażowy, wzbogacony o pełzacza leśnego). Kaczy Winkiel wreszcie gościł ptaki, w tym bielika, cn. 62 bielaczki:
viewtopic.php?f=22&t=4668&p=104411#p104411

Obrazek

i trochę mew (w tym siodłata).
Podjechałem na Cypel Rewski (Szpyrk), gdzie widywane były śnieguły - niestety, chyba byłem zbyt późno, bowiem cały cypel pełen był ludzi spacerujących, biegających, wybiegujących psy i zwykłych obserwatorów fal. ;). Krzyżówki, lodówki, gągoły, nurogęsi, łyski, mewy (w tym siodłata) oraz 4 perkozy dwuczube.

W rezerwacie Beka również pustki - gęsi na polach nie spotkałem. Na niebie zarysował się w oddali bielik, poza tym garść bogatek.

Zmierzając do Celbowa na polach trafiło się stado 80 czyży, poza tym przydrożne myszaki. Za to pod Celbowem...
87 bernikli kanadyjskich (widziałem również stado 38, ale mogły to być osobniki z tego dużego, 87 osobniczego), ~2500 gęsi (białoczelne, tundrowe, zbożowe, a nawet 21 gęgaw), 9 bernikli białolicych, no i krzykliwce: 267+21+17+160! Całość uzupełniło kilka niemych. Jeden krzykliwiec wyposażony był w obrożę:
Obrazek

(ten w środku, został zaobrączkowany na Łotwie jako pisklę w 2009 r., od tej pory widziany tylko 4x)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Postprzez Lamika » czwartek, 4 kwietnia 2019, 09:33

Te gęsi to z zimy :?: :shock:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

5 II 2019 - Jastarnia

Postprzez Apollo » czwartek, 4 kwietnia 2019, 23:18

Tak, to moje zaległości z początku lutego.

Do południa we Władysławowie, w Lisim Jarze, obserwowałem skromny plażowy zestaw kilku markaczek, kilkunastu lodówek i tyluż gągołów, perkoza dwuczubego w obstawie 2 kormoranów oraz >20 srebrzaków.
Za to po południu przeglądałem port w Jastarni. Wreszcie basen portowy (a w zasadzie jego reda) gościł ptaki. Nie było tysięcy czernic, jak w poprzednich sezonach, ale zdarzyły się markaczki, gągoły, perkozy dwuczube i kormorany, mewy, łabędzie nieme, krzyżówki, 3 ogorzałki, lodówki, 2 bielaczki, nurogęsi i łyski.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości