[2017] Wpadły mi w oko...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2017] Wpadły mi w oko...

Postprzez emen5 » środa, 18 stycznia 2017, 22:17

Wszystkie ptaszki zadowolone z fotek :D Co ciekawe,futrzak też zadowolony :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » środa, 18 stycznia 2017, 23:19

Bogatki i zięby są śliczne ale nic nie przebije wystrojonego obserwatora :) proponowałabym mu wypad na narty :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24327
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

14 I 2017 - Odra na Kozanowie

Postprzez Apollo » piątek, 20 stycznia 2017, 01:26

Tak; to już kolejny obserwator-konkurent, którego chętnie przekonałbym dostępnymi mi miotłami lub innymi środkami przymusu bezpośredniego do porzucenia tego hobby. ;)
W ramach inwestycji pn. Wrocławski Węzeł Wodny, przebudowano nieco brzeg rzeki Odry na wysokości słynnego powodziowo Kozanowa, a także usypano m.in. 3 wyspy, chętnie okupowane przez ptaki we wszystkich porach roku. Ten odcinek rzeki jest także wykorzystywany jako ptasie zimowisko. Postanowiliśmy pojechać tam, by sypnąć im nieco ziarna. Na przeciwległym brzegu gawrony i wrony, a Odra prawie cała zamarznięta. Dokarmiane obficie, ptaki nie porzuciły jednak zimowiska, nocując na lodzie.
Nie brak i sołtysów, choć ten wyróżniał się wielkością (a w zasadzie - małością, wielkości cyraneczki):
Obrazek

Obrazek

podaj łapę!
Obrazek

Nie ma mocnych na ziarno-każdy przyleci ;)
Obrazek

Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: [2017] Wpadły mi w oko...

Postprzez Apollo » piątek, 20 stycznia 2017, 01:41

Z dokarmiania korzystała i wrona:
Obrazek

podśpiewując sobie wesoło ;)
Obrazek

dlaczego zatem nie miałyby do stołu zasiąść i mieszczuchy?
Obrazek

i czemu by mąż nie miał zabierać żonie posiłku?
Obrazek

po posiłku - zamiast szczotki i pasty - wietrzenie ząbków:
Obrazek

ładna z nich para, prawda?
Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

15 I 2017 - Widawa

Postprzez Apollo » piątek, 20 stycznia 2017, 01:41

W niedzielę wziąłem udział w liczeniu ptaków wodno-błotnych. Nie wymagało to ode mnie żadnych umiejętności - ani matematycznych, ani ornitologicznych, gdyż ptaków tych spotkałem: 2 gatunki na wodzie (3 krzyżówki i 8 kormoranów) i 2 na horyzoncie (96 gęsi nieozn. i 15 żurawi). Innych ptaków również jak na lekarstwo, za to obserwacja aktywna sportowo, bo mój parokilometrowy odcinek przemierzyłem w obie strony na biegówkach :).
Most drogowy na Widawie przy ul. Krzywoustego we Wrocławiu:
Obrazek

Pustułka pomagała mi liczyć ptaki:
Obrazek

Kormorani kaktus:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kładka na wysokości Kłokoczyc:
Obrazek

Pan na włościach (jedyny spotkany):
Obrazek

Poza stadem szczygłów i kwiczołów, a także pojedynczymi kosami, potrzeszczem, srokami, 3 bażantami czy drapolami (krogulec, jastrząb, pustułka) - lipa. Nie bardzo rozumiem takie wyniki, bo siedliska wymarzone, a rzeka powinna uginać się pod ciężarem kaczek. Może jednak Widawa jest zbyt wąska i nie czują się pewnie?
Za rok kolejne liczenie. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: [2017] Wpadły mi w oko...

Postprzez Apollo » piątek, 20 stycznia 2017, 01:45

Córce tak spodobało się fotografowanie i dokarmianie ptaków, że wróciliśmy na Kozanów na kolejną sesję fotograficzną. Światła było już mało, bo na miejscu byliśmy o 15:30, ale migawki trzaskały rytmicznie przez prawie pół godziny (to nic, że efekty marne-ważne, że zabawa przednia ;) ).
Obrazek

W dwa dni spisaliśmy za to obrączki 10 łabędzi niemych - i zawiedliśmy się wynikami odczytów. Te śmierdzące leniuchy najdalej były parę km za Wrocławiem! Przyznaję jednak, że z sezonu lęgowego zazwyczaj brak było odczytów, co może wskazywać, że intymności załatwiają faktycznie na uboczu. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

18 I 2017 - objazdówka po okolicy

Postprzez Apollo » piątek, 20 stycznia 2017, 01:51

W ramach rozrywki wybrałem się na objazdówkę po okolicy, nie mogąc się doczekać ubiegłorocznych - w setki idących - stad trznadli, czyży oraz dzwońców i mazurków. Niestety! Za to wpadł srokosz, myszaki, bażantów aż 12 na jednym polu, 2 pustułki, gawronów setka, stadko szpaków i drugie makolągw i... to by było na tyle. Ziarnojadów masowych brak. Dziś na seminarium dowiedziałem się, iż istnieje silna korelacja pomiędzy występowaniem pokrywy śnieżnej a liczebnością ptaków. Śnieg przegania je precz. :-/
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » piątek, 20 stycznia 2017, 18:23

Kacza parka odróżnia się od innych ale właśnie to sprawia, że wzrok zatrzymuje się na niej na dłużej :) Apollo, nic dziwnego, że dokładnie policzyłeś wszystkie ptaszki, skoro pustułka dziobem pokazywała Ci każdego :mrgreen:
Fotki mistrzowskie :D :D :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24327
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » piątek, 20 stycznia 2017, 20:33

Zdjęcia jak zwykle :D Najlepsza śpiewająca wrona ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23384
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2017] Wpadły mi w oko...

Postprzez emen5 » piątek, 20 stycznia 2017, 20:39

Zamiast komentarza :D :D :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum obserwacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości