Ptaki na naszych podwórkach

Moderatorzy: 78, Lamika

Postprzez Lamika » czwartek, 4 lipca 2013, 19:31

To czekamy na zdjęcie małych sąsiedzkich pustułek :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ptaki na naszych podwórkach

Postprzez emen5 » czwartek, 4 lipca 2013, 19:34

Na moim kuchennym parapecie siedzi wrona.Pilnie obserwuje co robię w kuchni ;) Nie przeszkadza jej moja obecność ;) Dlaczego jestem przekonana,że wrona planuje jak bezkolizyjnie wejść do środka i dokładnie spenetrować kuchnię :?: :lol: Niestety,nie dała się sfotografować :| Jak tylko sięgnęłam po aparat zrobiła się czujna :(
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Lamika » czwartek, 4 lipca 2013, 19:38

Emen :) Najpierw kolacja dla wrony, a dopiero potem aparat. Za darmo ma pozować :?: ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ptaki na naszych podwórkach

Postprzez emen5 » sobota, 6 lipca 2013, 22:19

Obiecanego zdjęcia nie ma,bo sąsiadka z dobrym aparatem pojechała na zieloną trawkę ;) Ale mam aktualne wieści z obserwacji.W dniu dzisiejszym dwie młode pustułki opuściły gniazdo.Pierwszy tuż po południu a drugi po 16-ej :) Temu drugiemu dwie wrony usiłowały uniemożliwić wylot :o Pomogli dopiero wezwani przeraźliwymi krzykami rodzice :) Teraz maluchy poznają świat z poręczy okolicznych balkonów ;)
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Ptaki na naszych podwórkach

Postprzez emen5 » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:22

Obiecane zdjęcia pustułek w gnieździe,które zrobiła sąsiadka dwa dni przed wylotem

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Młodych pustułek jest jednak trzy.Wczoraj siedziały (wszystkie lub jedna) na jesionie na przeciwko mojego okna,wzbudzając duże zaniepokojenie wśród wróbli,sikorek i szpaków :) Również wczoraj sąsiadka zaobserwowała taką akcję: wszystkie trzy maluchy siedziały na kominie i nagle zostały zaatakowane przez obcą pustułkę :o Przywołani głośnym krzykiem rodzice otoczyli obcą i przegonili :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Lamika » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:27

Emen :) Dzięki za zdjęcia (przekaż podziękowania sąsiadce). Ciekawie się dzieje na Twoim podwórku :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ptaki na naszych podwórkach

Postprzez emen5 » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:31

Lamiko,jest problem,bo gniazdo pustułek zaczęło przeszkadzać wspólnocie,która rządzi budynkiem :o :!: Pustułki są pod ochroną,więc chyba nie wolno zamykać okienka i uniemożliwiać gniazdowanie :?: Nie wiem kogo zawiadomić :evil:
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Ptaki na naszych podwórkach

Postprzez Jola » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:34

Emen :D Napewno nie wolno :!: Straż miejska ma taki oddział Animals :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:41

W przypadku spotkania się z sytuacją prowadzenia prac, które zagrażają ptakom, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z zarządcą budynku i przedstawić sytuację. Ta sama informacja powinna zostać przekazana zarządcy pisemnie, z potwierdzeniem odbioru i datą na kopii. Informację o zagrożeniu dla ptaków należy dodatkowo przesłać listem poleconym do: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W przypadku prowadzenia prac budowlanych mogących zagrozić ptakom na terenie inwestycji lub ich siedliskom, organ nadzoru budowlanego zobowiązany jest do wstrzymania przeprowadzanych prac budowlanych (pod groźbą odpowiedzialności karnej przewidzianej w art. 231 Kodeksu karnego (Dz.U. z 1997 Nr. 88, poz. 553, z późn. zm.)

Żródło: http://www.otop.org.pl/ptasie-porady/ptaki-w-budynkach/

W tym roku to już nieaktualne, ale na przyszły może się przydać.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:49

Podziękuj Emen :D sąsiadce za zdjęcia pustułek i nie martw się zamiarami tamtejszej wspólnoty, tylko ewentualnie podziałaj z wyprzedzeniem. Czy ja dobrze widzę, że w okienku są jakieś kolce :?:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24335
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości