Obserwacje Ssaków

Moderator: Lamika

Re: Obserwacje Ssaków

Postprzez 78 » wtorek, 19 września 2023, 12:21

Ciągle w zasięgu wzroku

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10376
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez Lamika » wtorek, 19 września 2023, 13:07

Przyjechał, na pewno ma pochowane w kieszeniach orzechy. Czekam na chwilę nieuwagi ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obserwacje Ssaków

Postprzez garrulus » środa, 6 marca 2024, 21:39

A ja walczę z wiewiórką, która po ścianie bloku wchodzi na wyższe piętra i odwiedza balkony i parapety okien. U mnie na parapecie jest budka dla sikorek i wiewiórka sprawdza, czy można dostać się do środka. Dawno jej nie było, myślałam, że zapomniała, ale parę dni temu, znów się pojawiła. Odganianie i straszenie pomaga na jakiś czas. Obawiam się jednak, że rudzielec znów przyjdzie sprawdzić :evil: Z okna widzę, że są jeszcze dwie czarne, ale one raczej trzymają się drzew. ;)

Jeszcze o jeżach. ;) Wprawdzie jeża nie widziałam, bo jeszcze powinny spać, ale widziałam miejsce stworzone dla jeży.
W parku w mojej okolicy utworzono jeżową oazę z domkami dla jeży i stertami suchych liści, żeby te sympatyczne stworzonka mogły znaleźć spokojne i ciepłe miejsce. :D
Domków nie widać, bo są przykryte liśćmi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:D
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Re: Obserwacje Ssaków

Postprzez emen5 » środa, 6 marca 2024, 22:02

Świetny pomysł :) A u nas jakiś debil/ka wysyła skargi do sanepidu,że po terenie osiedla i po blokach biegają tabuny szczurów, bo sa rozstawione miseczki,w których jest jedzenie dla szczurów. Sanepid był na kontroli i niczego nie stwierdził. Ale i tak nakazali Spółdzielni wywieszenie ogłoszeń,że zabrania się karmienia zwierząt. Oczywiście w miseczkach jest woda dla ptaków i jeży (w lecie). Ale na idiotów nie ma lekarstwa :evil:
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Lamika » środa, 6 marca 2024, 22:09

Ale jak jeże przejdą przez płotek :?:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obserwacje Ssaków

Postprzez garrulus » czwartek, 7 marca 2024, 00:03

Lamiko :) odstępy między listwami płotka są wystarczająco szerokie, żeby jeż przeszedł - też o tym pomyślałam i sprawdzałam. ;)
Nawet na zdjęciu widać, że niektóre listewki są bliżej siebie, inne dalej - z większym odstępem od sąsiedniej. Jeże są sprytne i z pewnością znajdują przejście :P
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Postprzez Alicja » czwartek, 7 marca 2024, 01:35

Jeże zimę przetrwały w tych budkach :?:
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Obserwacje ssaków, gadów, płazów, mięczaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości