[2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 16:15

Ale jak to Wigilia bez kolorowej choinki ? Ja znalazłem swoją z szczygłów :D Uważam że ładniejsza od mojej tandetnej w domu ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdecydowanie przez nie okoliczny krajobraz nabrał kolorów :) .W drodze powrotnej trafiłem na kolejną grupę siniaków
Obrazek
I tym akcentem w tym roku to by było na tyle . Rok 2018 na pewno będę miło wspominał i choć nie zrealizowałem wszystkich planów , to i tak było parę fajnych wyjazdów ,a i moja najbliższa okolica oczywiście nie zawiodła . Cele na rok 2019 ? No cóż , to będzie dla mnie najtrudniejszy rok , bo niestety matura zbliża się wielkimi krokami , więc pierwsza połowa roku może być bardzo statyczna , ale z drugiej strony potem 4 miesiące wakacji , które na pewno nie zmarnuję :) .Zarysy planów już się pojawiają , będzie o czym pisać . Życzę Wam również ,aby rok 2019 był udany , a jako że jest to forum głównie przyrodnicze , to i okazałych przyrodniczych zdobyczy ! Do zobaczenia w 2019 roku !
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 17:22

Jeden z najpiękniejszych zimowych obrazów to własnie żerujące szczygły :D
W moich okolicach przez kilka ostatnich sezonów były rzadkim gatunkiem, obecnie ten trend się zmienia na lepsze co mnie bardzo cieszy natomiast gorzej z populacją dzwońców. Nie mam pojęcia co się dzieje, od kilku lat coraz trudniej je zaobserwować. Jeszcze wiosną sporadycznie można zobaczyć i usłyszeć pojedyncze osobniki, ale później to jest dramat!

Krakers, Tobie również wszystkiego dobrego, udanych obserwacji szczygłów i nie tylko ;) :D no i oczywiście zdania matury!
Od jutra wszyscy zaczynamy obserwacje na nowo! :D
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 17:36

Szczygla choinka to jest to, ładniejszą trudno sobie wyobrazić :D
Innych nie będę z nazwiska wymieniać, bo dużo ich, jak u Ciebie zwykle i wszystkie pięknie się prezentują.
Krakersie, niech 2019 rok przyniesie Ci dużo nowości, a matura lekką będzie ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 18:25

krakers napisał(a):Sójka - niestety żołędzi ani orzechów u mnie nie znajdzie

Mogę Ci trochę dostarczyć, kasztanów i żołędzi po jesieni mam ze dwie torby. ;)

Matura jest do pyknięcia, to chyba najlepiej wspominany przeze mnie egzamin. Dasz radę koncertowo, czego Ci życzę!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Postprzez Alicja » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 18:42

Krakersie :D w pierwszym rzędzie chcę Ci podziękować za przepiękne relacje z 2018 roku a następnie życzyć Ci wszelkich obserwacyjnych wspaniałości w 2019 roku :D szczygłowa choinka przeurocza :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24117
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 21:04

Również gratuluję wszelkich obserwacji, pięknych fotek, jakimi nas obdarzyłeś w tym roku. Zakończyłeś z przytupem tymi szczygłami, więc czego życzyć a na przyszły 2019? - jeszcze więcej chęci i możliwości obserwacyjnych! Niech pasja się rozwija, czas na nią na pewno znajdziesz, a matura...będziemy trzymać kciuki! :) Powodzenia!
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: [2018] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez emen5 » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 21:54

Przyłączam się do wszystkich podziękowań i życzeń,bo moi przedmówcy już wszystko napisali :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum obserwacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron