[2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:57

Miały być wielkie plany:J.Kierskie , rowerowa objazdówka ,a skończyło się na przeziębieniu ;) . Na szczęście nie było one tak wielkie ,by na dobre przykuło mnie do łóżka . Więc gdy w sobotę zobaczyłem zawisającego na polu przed domem myszołowa włochatego zaraz już tam byłem :)
Obrazek
Udało mi się go podejść na 300 m
Obrazek
Obrazek
Potem jeszcze mała niespodzianka,na kilka sekund do mojego ogrodu wleciała sosnówka -nowy gatunek ogródkowy ! :D
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 21:07

Krogulec i do mnie przyleciał
Obrazek
Obrazek
W niedzielę była taka ładna pogoda,że po prostu w domu nie mogłem usiedzieć ,więc ruszyłem na krótki spacer
Obrazek
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 21:14

Obrazek
Bardzo przyjemnie pozował dzięcioł duży,który zamiast drzewa wybrał sobie słup :)
Obrazek
Obrazek
Kolejną miłą niespodzianką był paszkot,ale na te dranie w tą zimę poświęcę jeszcze więcej czasu
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 21:20

Krogulec cały czas na posterunku
Obrazek
I na końcu modraszki,te też jeszcze po poprawki ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oprócz tego ostatnio zacząłem się bawić w filmowca,na razie wszystko z ręki,więc może to profesjonalnie nie wygląda,ale wkrótce postaram się o statyw :)
https://www.youtube.com/watch?v=egjj1sQOyqI
https://www.youtube.com/watch?v=IFDNxp9iiMw
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Postprzez Alicja » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 22:34

Krakersie :D na początku chciałam Ci pogratulować myszołowa "w spódniczce" ale jak już dojechałam do końca dzisiejszego pokazu, to ujął mnie dzięcioł. Ależ energicznie stukał :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24330
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Jola » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 22:44

Krakers :D Trudno w to uwierzyć,ale sosnówki są u mnie codziennie :o Na zmianę z rudzikiem patrolują taras,ale niestety są tak płochliwe,że nie udało mi się im jeszcze zdjęcia zrobić. :( Ale i tak z gatunków przydomowych jestem za Tobą :? Statyw jednak nieodzowny ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » wtorek, 5 grudnia 2017, 08:18

Filmy uświadomiły mi potęgę zoomu Twojego aparatu. Świetnie ściąga!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Fili » wtorek, 5 grudnia 2017, 10:41

Krakers :) tak blisko Twojego miejsca zamieszkania jest tyle gatunków ptaków. Aż miło się patrzy na Twoje zdjęcia :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 10 grudnia 2017, 22:18

7 grudnia tego roku pewnie na dobre wpisze się na dobre do ptasiego kalendarza,bowiem tego dnia Błażej Nowak odkrył nad J.Kierskim prawdopodobnie pierwszą dla Polski Mewę Ochocką . Ta informacja poderwała na nogi całe środowisko ptasiarzy (oczywiście łącznie ze mną ;) ) Przez cały piątek mewa przetrwała pierwszą falę najazdu,a ja byłem gotowy na sobotę . O 10 zameldowałem się na miejscu , na początku spotkałem małe stadko grubodziobów
Obrazek
Obrazek
Potem gile
Obrazek
Na miejscu zebrała się już pokaźna grupka ornitologów,ale główny przekaz brzmiał,że mewy nie ma ... i ostatecznie mimo spędzenia 2 h na mrozie nie przyleciała
Powinna siedzieć na tym pomoście
Obrazek
Jako że nie lubię stać w miejscu ,to pochodziłem sobie trochę drogami wzdłuż jeziora,licząc ,że może chociaż jakieś zimowe kaczki czy nury spotkam .Niestety w tym temacie również cisza,ale przez 2h udało mi się z ciekawszych rzeczy zaobserwować błotniak zbożowego,polującego po drugiej stronie jeziora,3 świstuny ,kilka gągołów,2 czaple białe ,sporo gęgaw i kilka stadek czeczotek .
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2017] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 10 grudnia 2017, 22:21

No niestety musiałem już wracać , kolejna porażka tego roku zaliczona :) ,ale w powrotnej drodze do domu zaczepiły mnie jeszcze jery,szkoda ,że w takich ciemnościach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tutaj jeszcze z początku dnia stado żurawi przelatujące nad domem
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum obserwacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości