[2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 31 października 2016, 20:08

Dalej zerknęliśmy jeszcze na staw w Rudzie Żmigrodzkiej,gdzie obserwowałem z ciekawszych kolejnego czarnowrona,kolejne kilkanaście bielików i 4 kuliki wielkie(które przez chwilę zrobiły mi smakę na szlamnika ;))
Na czatach
Obrazek
Ostatnim mocnym punktem był staw Jamnik Dolny,gdzie w licznym gronie obserwatorów widziałem nura czarnoszyjego(szkoda tylko,że był po drugiej stronie stawu).Niestety szablodziób doleciał już po moim wyjeździe.ale to niestety może jest nie na miejscu,bo staw ten był znów pełen ptaków: gęsi,czaple ,łabędzie krzykliwe,perkozy,perkozki,czajki,brodźce.Czasami jednak trudno było coś zobaczyć bo horda śmieszek latała tuż przed nami :)
Obrazek
Obrazek
Jedno z niewielu zdjęć bez inwazji śmieszek
Obrazek
Na końcu był jeszcze szybki luk na staw w Niezgodzie,gdzie godnie pożegnały mnie 4 przelatujące łabędzie czarnodziobe
Obrazek
Wycieczka bardzo udana.Takie widoczki po prostu trzeba zobaczyć! :D

P.S Obawiam się Apollo,że gdyby zebrały się wszystkie czaple z okolicy to by zaraz nic nie zostało z tych rybek ;)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 października 2016, 20:10 przez krakers, łącznie edytowano 1 raz
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » poniedziałek, 31 października 2016, 20:09

Krakersie, Dolnośląska Grupa OTOP wybiera się tam prawdopodobnie 12 XI. Może dasz się namówić?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Lamika » poniedziałek, 31 października 2016, 20:12

Nie wiem, co bardziej podziwiać: 22 bieliki :o czaple w locie, kaczą zupę (podoba mi się nazwa) :lol: czy jeszcze coś innego.
Zmroził mnie widok tych nieszczęsnych ryb - chyba ktoś jest za tę masakrę odpowiedzialny :roll:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » poniedziałek, 31 października 2016, 20:13

Gdyby to tylko ode mnie zależało to wiadomo ,że bym przyjechał,ale niestety ja jeszcze nie decyduję,więc nic na razie nie deklaruję.Ale zobaczę czy coś da się zrobić ;)
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » poniedziałek, 31 października 2016, 21:27

No no no... patrzę i podziwiam :) i wspominam swoje wyprawy po Dolnie Baryczy. Czuję, że szybko wrócisz na penetrację kolejnych stawów ;) Widać na Twoich zdjęciach, Karkersie, te ogromy ptactwa, mieszaninę gatunków i czuć, że ptaki są u siebie, a Ty z szacunkiem tylko je obserwujesz. Dobrze, że przy okazji porobiłeś tyle fotek, bo teraz to my możemy sobie poobserwować ;) Gratulacje!
A na zdjęcia wąsatek mogłeś jechać do Grzybna, no ale ktoś zaczytał się w wątki Apolla, a nie lubonianki... ;) I słusznie! Też wiele razy je czytałam i zachciało mi się chodzić po tych terenach, których bogactwo cieszyło oko Apolla :) Nie ma jak przepływ informacji i godne polecenia miejsca! To lubię :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » poniedziałek, 31 października 2016, 21:40

Lubonianko-to dlatego, że Twoje obserwacje i słowem, i fotografią wprowadzają do innego wymiaru - i człowiek może stracić poczucie rzeczywistości. Ja odnoszę wrażenie, jakby Twoje obserwacje były prowadzone gdzieś, gdzie jeszcze piękniej niż w raju. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » poniedziałek, 31 października 2016, 21:55

Oj Apollo, chyba byłeś ostatnio w kinie 3D, skoro chodzi Ci po głowie inny wymiar ;) P.S. w Poznaniu jest kino 5D :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Jola » poniedziałek, 31 października 2016, 22:15

Krakers :D Oglądając foty tchu brakuje,a co dopiero "na żywo" :o Wspaniałe obserwacje-GRATULACJE!!! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 18 listopada 2016, 21:15

Choć w wątku tym od jakiegoś czasu cisza,to wcale nie oznacza,że krakers próżnował w te dni :)
Kilka razy byłem nad J.Maltańskim.Najciekawsze były 2 obserwacji pliszek górskich,których raczej się tutaj nie spodziewałem.Pliszki jednak były dość płochliwe,więc skupiłem się na innych ptakach
niebieskooka
Obrazek
kormoran
Obrazek
i miejska wąsatka,czyli trzcinowy mazurek
Obrazek

Byłem oczywiście też w moich stałych miejscówkach i na stawach w Wierzonce zimorodki
Obrazek
i całkiem pokaźny zestaw kaczek: gągoły,świstuny,2 cyraneczki i krakwa
świstun
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: [2016] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » piątek, 18 listopada 2016, 21:29

W pewnym momencie z trzcin wyskoczyły sarny,które z początku w ogóle mnie nie zobaczyły,a jak już zobaczyły to jak najszybciej się wycofały
Obrazek
Obrazek
Fajnie zapozował mi też paszkot(chyba najbardziej płochliwy z drozdów ;))
Obrazek
trznadelek
Obrazek
krzykacz
Obrazek
W pewnym momencie zobaczyłem stadko makolągw.Popatrzyłem na nie przez lornetkę i jeden z ptaków zwrócił moją uwagę.Dla pewności przekartkowałem Collinsa i byłem już przekonany,że to jest rzepołuch! Moja 2 obserwacja w życiu i pierwsza od 3 lat.Poderwało się kolejne stadko ,wśród których były kolejne 3 osobniki.Zrobiłem kilka dokumentacyjnych ujęć i nagle...padła bateria :o :| Oczywiście wtedy nagle pojawił się młody jastrząb i zaczął polować na małe wróblaki...A miałbym takie ładne zdjęcia jak Apollo ;) Ale przynajmniej te kilka zdjęć się ostało
rzepołuch z makolągwa ( ten u góry to rzepołuch)
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum obserwacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości