Obserwacje ptaków 2015

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez calvin_harris » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:07

Haha,jakbym siebie widział-ja pierwszego trzmiela widziałem po 4 latach obserwacji :D
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 17:20

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez krakers » sobota, 19 grudnia 2015, 23:34

Dzisiaj zaś odwiedziłem stawy w miejscowości Wierzonka.Po drodze natrafiłem na stołówkę kruków,łącznie z 25 ptaków,były też 2 myszołowy,srokosz oraz klucz gęsi
Obrazek
Stawy powitały mnie myszołowem oraz głosami gili ,dobiegających z lasu.Podczas wędrówki groblami spuszczonych już stawów w okolicznym lasie krzątały się bogatki,modraszki,sikorki ubogie,kosy,sójki,kwiczoły,strzyżyki,zięby.Niezwykłą przygodą była obserwacja jeleni,ale o tym w innym temacie :D .Co chwila zerkałem na trzcinowiska i na błotko.Niestety żadnych wąsatek,wodników czy bekasików nie było :( .Odszedłem od stawów i poszedłem do boru iglastego.I wtedy usłyszałem dźwięk czubatki!Trochę wstyd się przyznać,ze choć czubatkę widziałem już wiele razy,to jeszcze nigdy jej nie sfotografowałem ,a więc trzeba było to nadrobić :) Okazało się ,że czubatek jest tu co najmniej 10,a jeszcze więcej jest mysikrólików,sosnówek i czyży.Niestety w borze było bardzo ciemno,a ptaki były bardzo ruchliwe i choć niektóre ptaki miałem dosłowne na wyciągnięcie ręki,to jedyne zdjęcie czubatki na którym coś widać jest to.Mimo tego słabego zdjęcia z samej obserwacji byłem bardzo zadowolony :)
Obrazek
Wracając natrafiłem też na stadko 11 grubodziobów,a w ostatnich promieniach słońca już wizualnie mogłem obserwować też stado ok 30 gilów.Niestety uciekły zbyt szybko.
Obrazek
Podsumowując obserwacje udane,z fotkami ptaków troszkę gorzej ;) Chyba też po raz pierwszy w historii moich wypraw zdarzyło się,żebym obserwował więcej pełzaczy od kowalików 6:2
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Postprzez Lamika » niedziela, 20 grudnia 2015, 10:19

Krakers :) Nieźle, całkiem nieźle, a wręcz bardzo dobrze :) Obserwacje udane - to najważniejsze. Jedyną pretensję do ptaków można mieć taką, że są takie ruchliwe ;) Też mam do nich o to żal ;) Tym niemniej czubatkę widać doskonale :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez lubonianka » niedziela, 20 grudnia 2015, 11:23

Karakers, znam to uczucie- widzi się ptaka, pięknie pozuje, aparat w ręce i już już ostrość łapiemy a wtedy... fru :D Taki urok ptaszków. Mało który chce zostać na dłużej modelem/modelką ;)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez krakers » niedziela, 20 grudnia 2015, 21:37

lubonianka napisał(a):Karakers, znam to uczucie- widzi się ptaka, pięknie pozuje, aparat w ręce i już już ostrość łapiemy a wtedy... fru :D

Oj tak... W tej sytuacji też czubatka 10m ode mnie usiadła akurat na gałęzi oświetlonej promieniami zachodzącego już słońca,myślę już cię mam,biorę aparat,ustawiam ostrość,i wtedy gdy nacisnąłem przycisk odleciała :(
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez kisiel1992 » niedziela, 20 grudnia 2015, 21:47

Ciesz się, że nie był to komis :P
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez krakers » niedziela, 20 grudnia 2015, 22:14

Gdyby to był komis,to ja bym do następnego dnia tam został ;)
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez krakers » sobota, 26 grudnia 2015, 18:09

Wczoraj był bez wątpienia był dzień kruka. :) Gdy dotarłem na pola pomiędzy Karłowicami,a Zalewem Kowalskim wszędzie były kruki,łącznie w tym miejscu było ich ok 70,część siedząca na polu i okolicznych drzewach,a część latająca nad lasem.W pewnym momencie przeleciał helikopter,które przepłoszył część stada
O te wszystkie czarne kropki to kruki ;)
Obrazek
Na szczęście było też pełno innych ptaków:razem z krukami żerowały wrony siwe(łącznie ok 20),miłe dla oka stado 37 zimowych czajek
Obrazek
13 siniaków
Obrazek
7 grzywaczy,6 myszołowów,90 kwiczołów,dzięcioł zielony,dzwońce,trznadle,makolągwy.Na niebie przeleciała mewa siwa i 5 gęsi zbożowych.Pojawił się nawet myszołów włochaty,ale za daleko na dobrą fotkę :(
Jadąc już w stronę zalewu przy ogródkach działkowych żerowała na sośnie sosnówka.Nad samym zalewem 14 czapli siwych,35 kormoranów,mewy siwe oraz 2 bieliki(jeden dorosły i jeden młody) szybujące jednak w ptasim kosmosie.W okolicznym lasku ponadto dzięcioł średni i 4 grubodzioby.
W drodze powrotnej zatrzymałem się 3 razy.Pierwszy raz gdy usłyszałem głosy 4 czeczotek lecących nade mną(nie zdążyłem jednak zrobić fotki). Drugi raz gdy zobaczyłem jakiegoś małego drapieżnika(który oczywiście był tylko krogulcem :( ) I trzeci raz,by sfotografować trznadla :D
Obrazek
Pzdr
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez krakers » sobota, 26 grudnia 2015, 18:13

Skoro był dzień kruka,to jeszcze kilka ich fotek z tamtego dnia :D
Przepłaszający wronę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Latające nad lasem
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: Obserwacje ptaków 2015

Postprzez Apollo » sobota, 26 grudnia 2015, 18:15

I pomyśleć, że z 25 lat temu kruków było jak na lekarstwo. ;)
Piękne obserwacje i fotki; skąd Ty bierzesz tyle gatunków? :)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum obserwacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron