Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Moderator: Lamika

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Mirtusz » piątek, 12 grudnia 2014, 21:54

Na tych fotkach nie dostrzegam podobieństwa :roll: Jasne 'uszy' (1) mają różny kształt, a 'policzki' (2) są inaczej zakrzywione. Na pierwszym zrzucie do tyłu, a na drugim do przodu.

Obrazek


Dla tych, co nadal mają mało sokołów jeszcze dwa filmiki, nagrane pomiędzy 12 a 13. Nieźle wiało, bo sokoły miały problem z lądowaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=54mjrYmXCrw
https://www.youtube.com/watch?v=XbAqO2A8_sU

Nieudane lądowanie Leśnej...
Obrazek
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Postprzez Lamika » piątek, 12 grudnia 2014, 22:32

Czyli co :?: To nie Franek :?:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23347
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Ciuciek » piątek, 12 grudnia 2014, 23:15

Dzisiaj na pewno Franek. Obrączki przecież się zgadzają.

Mirtusz dla mnie policzki i głowa na obu zdjęciach są identyczne. Ptak z 10 grudnia na 98% też był Frankiem a napewno nie był Warsem. Co do policzków to widziałem już sporo i na świecie nie widziałem drugiego takiego co miałby policzek jak Franek ;) więc raczej ciężko o to w samej Warszawie. I zauważ, że na obu fotkach głowy są inaczej ułożone, więc porównywanie zakrzywienia policzka niema sensu. U ptaka na drugim ucho jest tako samo jasne ( a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę różne światło na obu fotach) - powtarzam na świecie niema drugiego sokoła z tak eleganckim uchem i głową. Nie bez powodu kilka osób po zobaczeniu foty sokoła z 10 grudnia powiedziało - Wygląda jak Franek ;) a dzisiaj niby przypadkiem Franek i Leśna na PKiN? niema takich przypadków. ;)

edit: Jeszcze dodam, że ptak z 10 grudnia był w gnieździe i na lewej nodze pokazał obrączkę (są fotki), która pasuje do koloru obrączki Franka na lewej nodze. Jest naprawdę mała szansa, że 10 grudnia na PKIN był podobnie wyglądający do Franka sokół, z podobnie jak Franek cielista obraczką na lewej nodze (Wars na lewej, ma ciemną, starą obrączkę) i nie był on Frankiem ;)


A dzisiaj Franek i Leśna to 100 % pewności .

Franek - czarna i cielista CD2

Obrazek

i tutaj też czarna i cielista oraz widoczna litera D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Mirtusz » sobota, 13 grudnia 2014, 00:06

Ciuciek, widzę co widzę i nie powiem, że zrzuty są identyczne, bo dla mnie nie są. I nie urodziłem się wczoraj, wziąłem pod uwagę światło i ustawienie ptaków. Nie widziałem ptaka 10-ego grudnia, zatem trudno mi się odnosić do tej obserwacji, ale patrząc na zrzuty muszę wyciągać jednoznaczne wnioski, a nie 'chyba', 'może'.
Zapewniam, że życie zadziwi Cię niezwykłymi przypadkami, zbiegami okoliczności tylko musisz ich doświadczyć, trochę jeszcze przeżyć. Franek i Leśna to nie są jedyne sokoły w Warszawie i na świecie. Ja dopuszczam scenariusz, że to mógł być sokół podobny do Franka, a Ty nie. Jeszcze jedno... 10 grudnia była pierwsza obserwacja 'obcego' sokoła, a przecież nie musiała być to jego pierwsza wizyta, prawda? Pozostaje margines niepewności i nie przekonuje mnie, że wydaje się Wam podobny. Jeszcze raz powtórzę... widzę, co widzę. Po lewej Franek, po prawej... nie wiem, jest podobieństwo, ale to za mało.
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Ciuciek » sobota, 13 grudnia 2014, 00:12

WIem, ale pokazał obrączkę a to nie jest gdybanie ;) i opieranie się tylko na podobieństwie fizycznym ;) Musiałoby się zdarzyć z wiele cudów w jednym miejscu Mirtusz ;)

Wydaje się Mirtusz, że masz do mnie jakiś problem który od dłuższego czasu nie jest tylko Frankiem ;)
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Mirtusz » sobota, 13 grudnia 2014, 00:28

Ciuciek napisał(a):WIem, ale pokazał obrączkę a to nie jest gdybanie ;) i opieranie się tylko na podobieństwie fizycznym ;) Musiałoby się zdarzyć z wiele cudów w jednym miejscu Mirtusz ;)

Wydaje się Mirtusz, że masz do mnie jakiś problem który od dłuższego czasu nie jest tylko Frankiem ;)



Ciuciek najpierw napisałeś:

Franek na pałacu został przyuważony 10 grudnia.. już wtedy parę osób nieśmiało twierdziło, że to Franek. Fotka porównawcza:


Dla mnie zdjęcia są po prostu niejednoznaczne i nie powiem, że to Franek.

Później napisałeś dopiero o obrączkach, a ja przecież odniosłem się tylko do zrzutów.

Ciuciek, nie wiem co Ci się wydaje, ale dla mnie to jest zwykła dyskusja, w której nasze zdania się różnią.
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Ciuciek » sobota, 13 grudnia 2014, 00:34

pS. jedna z twoich fotek została wrzucana na stronę "Peregrine Project Poland" na Facebooku, z podpisem, że jest twoja. Jak masz face możesz wejść i zobaczyć.
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Jola » czwartek, 25 grudnia 2014, 23:05

Dzisiaj też Franek odwiedził PKIN :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Ciuciek » piątek, 26 grudnia 2014, 02:58

Byli oboje, Franek też, ale na fotkach Joli to Leśna :)
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Sokoły wędrowne - PKIN Warszawa - 2014

Postprzez Jola » piątek, 26 grudnia 2014, 11:19

Ciuciek :D Pozostaje mi wierzyć ,ale bowiem policzek ma Frankowy :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ptaki-on-line[2014]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości