Petycja w sprawie rzeźni w Bejrucie

Moderator: Lamika

Petycja w sprawie rzeźni w Bejrucie

Postprzez Lamika » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 19:11

Przyznam się, że nie doczytałam opisu, co się tam dzieje, do końca. Nie mogłam :cry:
Ale, oczywiście, podpisałam. Każda rzeźnia to nieopisany horror, zła rzeźnia to prawdziwe piekło dla niewinnych zwierząt.
Petycja
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petycja w sprawie rzeźni w Bejrucie

Postprzez emen5 » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 19:53

Nawet nie zaczęłam czytać,tylko podpisałam :(
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Lamika » wtorek, 25 listopada 2014, 17:30

Taki e-mail dostałam. Niby niewiele, ale zawsze coś...
Zwycięstwo - rzeźnia w Bejrucie zamknięta!

Dzień dobry Anna,
mam dzisiaj zaszczyt napisać z bardzo ważną wiadomością – po wielu miesiącach działań udało nam się zamknąć rzeźnię Karantina w Bejrucie. Udało się to dzięki osobom takim jak Ty, które wsparły naszą akcję. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.




Dziękujemy za to, że jesteś jedną z osób, które doprowadziły wspólnie z nami do zamknięcia tej rzeźni. Skoro udała nam się ta dość trudna na początku rzecz, idziemy za ciosem. Czy pomożesz nam w akcji dotyczącej transportu i uśmiercania zwierząt hodowlanych? Chociaż rzeźnia w Karantinie została zamknięta, transport i traktowanie krów, owiec i świń poza granicami Unii jest sporym problemem. Możesz pomóc tym zwierzętom już dzisiaj.
Podpisz naszą petycję

W 2012 roku, a nawet wcześniej, w Libanie miały miejsce skandale dotyczący higieny żywności i ślady wyraźnie prowadziły do rzeźni w Karantinie. Obiecywano się tym zająć, ale nic się w związku z tym nie wydarzyło.


W zeszłym roku w grudniu opublikowaliśmy materiały z naszego śledztwa w tej rzeźni i ruszyliśmy z petycją, pod którą podpisało się ponad 130 000 osób. Domagaliśmy się w niej zamknięcia rzeźni. Poza tym spotkaliśmy się z przedstawicielami libańskiej ambasady w Londynie, którzy byli zaskoczeni ilością korespondencji, jaką otrzymali w tej sprawie. Z kolei nasz francuski oddział skontaktował się z jednym z posłów Parlamentu Europejskiego. Nie tylko obiecał on spotkanie z libańskimi ministrami rolnictwa i środowiska, ale także wspólnie sprawdzili warunki panujące w rzeźni. Określili je jako „katastrofalne” i obiecali podjąć konkretne działania.


W ciągu ostatnich dwóch tygodni wybuchł kolejny skandal z bezpieczeństwem żywności, ale tym razem sprawy potoczyły się inaczej. Wiedząc, jak wygląda sytuacja w Karantinie, ministrowie nie mogli przymknąć oka na tę sprawę. Tym razem musieli zamknąć rzeźnię.


Jeszcze dokładnie nie wiemy, jak się to zakończy w dłuższej perspektywie, ale chcemy być pewni, że jeśli dojdzie do remontu i ponownego otwarcia tego miejsca, będziemy mieć znaczący głos w dyskusji.


Karantina nie jest już miejscem, w którym zwierzęta są brutalnie bite, zmuszane do chodzenia po ciałach martwych już zwierząt, ciągnięte po ziemi ani podwieszane na długi czas przed podcięciem gardeł. Karantina jest teraz pusta.

Dziękujemy, że dzięki Tobie się to udało!

Krzysztof Mularczyk
Prezes CIWF Polska
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petycja w sprawie rzeźni w Bejrucie

Postprzez Kawusia » wtorek, 25 listopada 2014, 20:20

Gratuluję Anno-Lamiko , podpisałam się pod petycją podaną w tekście. Filmiku tego typu absolutnie nie chcę i nie mogę oglądać :cry:
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 17:19
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Petycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron